Молодь Одеси провела дискусію на тему «Ісус Христос – Богочоловік»

   15 березня 2013 р. ми мали змогу провести контроверсію (дискусію) на тему «Ісус – правдивий Богочоловік» з молоддю парафії «св. Андрія Первозваного» УГКЦ, що знаходиться в м. Одеса, на півдні України, на одній з тих частин України, де ще досить помітним залишився комуністичний менталітет з його можливими наслідками.

   Контроверсію передувала Служба Божа, кілька хвилин організаційних підготовлень команд – і бій почався. Було дві супротивні сторони – сторона Церкви, що захищала правдиву доктрину, і сторона єресей – аріани, маніхеї, монофізити… і всі їх можливі сьогоденні послідовники, які атакували Церкву, намагаючись послабити її віру в Христа Богочоловіка. 5 підступних єретичних запитань, з якими захисники і апологети справилися, мужньо вистоявши за віру. Неточності чи суперечливі моменти ясно і зрозуміло висвітлювали представники комісії – о. Фернандо Браво, ВС та о. Руслан, сотрудник тієї ж парафії. Врешті-решт завершення дискусії мало позитивні наслідки, ніж ті, про які нам говорить історія: ніхто не був засуджений, ні проклятий за свої єретичні твердження, бо, покаявшись і навернувшись, були прощені, і Церква, що є милосердною, прийняла їх у своє лоно. «Примирення» закріпилося святковою скромною трапезою, піснями під гітару і діленням вражень, яких було чимало.

   Перипетій же було чимало…Спочатку нам виглядало нереальним: це була чудова молодь, але ще «не наша» молодь, з якою ми працювали ще дуже мало, ще навіть не цілий рік, молодь, яка на початку не знала, скільки природ є у Христі, молодь, яка мала би за 1 місяць вивчити те, що ми вивчаємо за 1 рік – все філософське обґрунтування доктрини Воплочення…. Як пояснити чому і як є дві природи і одна особа, навіть більше того: пояснити, що таке природа і особа….. те, що ми вивчали після двох років добрячої філософії, наша молодь повинна була вивчити за …. 3 тижні… хоч кожен мав своє власне навчання в університетах, величезним був той запал, з яким молоді люди взялися до вивчення Святого Письма щодо теми Воплочення Слова, історії Церкви перших 6 століть, зокрема про христологічні єресі, вивчення філософії св. Томи Аквінського.

This slideshow requires JavaScript.

   Одна з дівчат говорила вже після завершення: «Сестри нам давали всі ті речі, філософію… І ми думали – для чого це? Нащо нам того?… І зараз я все розумію. Бо вивчаючи все це, ми ростемо у вірі, утверджуємося, ми самі можемо тепер відповідати на питання єретиків…». Один з студентів, Андрій, спеціально для цього купив собі Святе Письмо – для відшукання цитат: мав увесь цілий зошит списаний цитатами з Біблії… Ще донедавна це був російськомовний хлопчина, далекий від церкви, корінний одесит, який з’явився на парафії рік з гаком тому, який вже встиг зіграти Ісуса в сценці про страсті, взяти участь у вертепі… він навертався на очах… були дівчата з університету Зв’язку і Комунікацій… готуючись до контроверсії, між іншим виникали запитання… «як часто потрібно сповідатися?»… «бо ми, каже, живемо в одній кімнаті гуртожитку… так сваримося!… І якщо йдемо до сповіді, то мусимо іти всі разом…». На недільній Службі Божій стояли в черзі – до сповіді…

   В особливий спосіб хочемо подякувати нашій провінційній настоятельці М. Марії Сліз за ідею проведення контроверсії, яку ми підхопили відразу ж; дякуємо загалом нашим настоятелям за можливість інтелектуального формування, яке допомагає нам могти і прагнути з повнотою нести Євангеліє людству, виховуючи у молоді «дух принца»…

   Тому хочемо повторити вслід за св. Іларієм: «Я думаю, що головне завдання всього мого життя – виразити Бога кожним моїм словом і кожним почуттям».

Сестри СГДММ, м. Одеса.

This entry was posted in новини. Bookmark the permalink.

Ваш коментар