Конференція по східних обрядів

1x1.trans Конференція по східних обрядів

 Як багато з вас вже знають в нашій семінарії “Св. Віталіано Папи” навчаються семінаристи з коптійського і візантійського обрядів.

  У документі Другого Ватиканського собору, Orientalium Ecclesiarum, говориться, що кандидати до священства, які належать до східних обрядів повинні формуватися відповідно до їх літургійних традицій.  Тому в нашій семінарії, такі семінаристи, два рази на тиждень мають Службу Божу у своєму обряді і план їх навчання, хоч і в своїй основі є таким як і в інших семінаристів, проте має свої особливості відповідно до східного обряду.

  Напротязі  років завжди намагалися вдосконалюватися в цьому напрямі і саме через це була організована з 18 по 19 квітня третя конференція по східних обрядах. Вона принесла багато плодів, а саме вдалося поглибити різні елементи, які наші майбутні священики східного обряду повинні здобути.

  На конференції були наступні теми:

  • “Елементи, щоб оцінювати поділ на різні обряди у церкві” (о. Андрес Бонелльо)
  • “Служба Божа і дискусії щодо Епіклези» (о. Антоній Вацеба)
  • “Походження Літургійних Часів у східному чернецтві” (о. Карлос Перейра)
  • «Духовність Східної молитви» (о. Марсело Латтанціо)
  • “Спосіб служіння Святої Євхаристії від часу її встановлення до IV століття” (семінарист Саїд)
  • “Ікона в молитві Східної Церкви ” (сестра Панагія)
  • “Різні в обряді, але об’єднані в Христі” (сестра Уміленія)
  • «Поезія літургійної молитви в Східних церквах” (диякон Євгеній Кондратенко)

 У вільний час можна було відвідати різні стенди з презентацією східних обрядів (іконографії, історії, літургійні речі).

  Перший день закінчився Службою Божою в коптійському обряді яку очолив єгипетський священик Марко. Другий і заключний день закінчився Божественною Літургією, яку відправив український священик о. Антоніо Вацеба, який також очолював всі заходи в ці дні.

  Ми дякуємо всім коптійським і візантійським священикам згромадження, які працюють на різних місіях; сказати їм дякую, за те що ми можемо мати в Італії священиків різних обрядів для проведення урочистостей. Серед них і отці з Генерального будинку, а також провінційного настоятеля Єгипту (Даніеля Сіму) і України (о. Фернандо Браво), які співпрацюють у формуванні наших кандидатів у священики.

This entry was posted in звс, новини, семінарія. Bookmark the permalink.

Ваш коментар