Відбулися Духовні Вправи для жінок в Одесі

 

“Красномовним свідченням цього є одна з учасниць, яка, не маючи змоги залишити роботу на ці два дні, показавши щиру любов до Бога і велику силу волі, приходила зранку перед тим, як іти працювати, і потім по вечорах – після того як закінчився робочий день, десь о 9 год…”

1x1.trans Відбулися Духовні Вправи для жінок в Одесі

   З 19 по 21 квітня цього року з Божою поміччю здійснилася давно задумана ідея проведення духовних вправ св. Ігнатія Лойоли для дівчат і жінок в м. Одеса, вправ, які, як каже св. Ігнатій, «є найкращою річчю в цьому житті,.. для того, щоб людина змогла добре використати своє життя, дати гідні плоди і бути допомогою для інших».

   Духовні вправи відбулися під керівництвом о. Фернандо Браво, ВС, який власне їх проповідував, і сестер Служебниць Господа і Діви Марії з Матара, що перебувають на місії в Одесі, допомагаючи йому як асистенти. Учасницями духовних вправ були парафіянки храмів св. Андрія Первозваного і св. Архистратига Михаїла, що знаходяться у м. Одеса, а також одна жінка з м. Южного.

   Учасники були дуже гостинно прийняті отцями і працівниками молодіжного центру Дон Боско, яким опікуються отці Згромадження св. Франциска Салезького, заснованого св. Іваном Боско, великим італійським святим і запальним апостолом дітей та молоді, що одного просив у Бога: Da mihi animas, cetera tolle – «Дай мені душі, все інше забери». Мали надзвичайно цінну можливість протягом цих двох днів молитися у каплиці святого, в якій, крім того, зберігається частинка мощей св. Доменіка Савіо, хлопця 15 років, який у своєму житті керувався гаслом «Краще померти, ніж згрішити».

  Вперше в Одесі відбуваються духовні вправи, хоч на інших місіях отців та сестер Воплоченого Слова, а особливо в м. Івано-Франківську, вони вже стали традиційними; є надія, що буде так і в Одесі. І як на перший раз, були досить чисельними духовні вправи: учасниць, що були від початку до кінця було 11; були й інші, які через певні проблеми пов’язані з навчанням, роботою чи сімейними обставинами не змогли, на жаль, взяти повну участь у духовних вправах, і приєдналися до них згодом, але цей факт ясно свідчить про те, якою сильною є жага людини за тим духовним, яке часто-густо серед побутових клопотів і турбот десь губиться, хоч саме воно, те духовне, повинно стояти у нас на першому місці. Бо «яка користь людині з того, що світ весь здобуде, а душу свою занапастить?».

   Вражає те, як людина прагне знайти Бога, хоча не має вражати, бо «Бог створив людину для себе і її серце неспокійне, поки не спочине у Ньому» (св. Августин). Красномовним свідченням цього є одна з учасниць, яка, не маючи змоги залишити роботу на ці два дні, показавши щиру любов до Бога і велику силу волі, приходила зранку перед тим, як іти працювати, і потім по вечорах – після того як закінчився робочий день, десь о 9 год…

   Являючи собою впорядковану послідовність роздумувань і контемпляції, – які власне називаємо вправами, –мають за мету допомогти тому, хто їх робить, побачити і відкрити волю Божу щодо його життя, допомогти людині відкрити і пізнати те, що Бог приготував для неї, таким чином, щоб людина могла впорядкувати своє щоденне життя і прийняти важливі рішення згідно з Божим планом спасіння.

   Отож, за словами о. Фернандо, «це вперше сталося так, що закінчили духовні вправи більше учасників, ніж починали». На початку було 11, а на святковій вечері, де, як за традицією буває у нашій Чернечій Родині, співали пісні і просто ділилися враженнями, було вже 16 учасниць і ще деякі запрошені гості.

   Дякуємо Богові і всім тим, хто прилучився до організації цих духовних вправ. Не занедбуймо цієї доброї духовної практики, не залишаймо наші душі без поживи!

Сестри СГДММ, Одеса


Дивіться також:

This entry was posted in духовні вправи, новини, сестри. Bookmark the permalink.

Ваш коментар