Дияконські свячення та вічні обіти у ЗВС

1x1.trans Дияконські свячення та вічні обіти у ЗВС

о.-диякон Андрій Карпінець, ВС

 11 травня 2013 р. у храмі Різдва Христового (м. Івано-Франківськ) відбулися вічні обіти, дияконські і піддияконські свячення братів Згромадження “Воплоченого Слова”, Андрія Карпінця і Луки Шаламая. Архиєрейську Службу Божу очолив Івано-Франківський Митрополит, Кир Володимир (Війтишин).

  Уся чоловіча гілка ЗВС приїхала в Івано-Франківськ, щоб взяти участь у святкуванні свячень. Співслужили митрополитові: о. Фернандо Браво, о. Йосиф Монтес, о. Теодор Мацапула, о. Теодосій Савчук, о. Петро Цідило, о. Софрон Зелінський, о. Іван Барчук , о. Дмитро Козак , о. Йосафат Бойко, о. Андрій Кудлик ІІІ Чину ВС. Також на службі були Сестри СГДММ, родичі, добрі знайомі, друзі нововисвячених братів.

  На початку Літургії Кир Володимир уділив піддияконське  свячення бр. Луці Шаламаю. Тепер в обов’язку брата є разом з дияконом приготовляти одежу для архієрея, допомогти одягнути одежу, держати дво- трисвічник під час архієрейської Служби Божої та повнити інші допоміжні чинності.

   Пізніше під час Божественної Літургії архиєрей також  уділив дияконські свячення бр. Андрєві Карпінцю. Від тепер отець-диякон Андрій має  за обовязок : читати Євангеліє, обкаджувати престіл, ікони, вірних, проповідувати Слово Боже, співати єктенії в часі Богослужень. Але перед свяченням в диякони бр. Андрій Карпінець  склав вічні обіти: чистоти, убогості, послуху, та четвертий обіт посвята Пречистій Діві Марії. Саме четвертий обіт «…полягає у цілковитому відданні себе, Марії, щоб краще служити Ісусові Христові.» (Конституції ЗВС, арт. 5,82). Тобто монах повинен робити усе через Марію, з Марією, у Марії і для Марії.  Четвертий обіт є родзинкою ЗВС, бо найкоротший шлях до Бога є через Марію.

  У кінці архиєрейської Служби Божої Владика Володимир виголосив промову і благословив нововисвячених братів на добре пастирське служіння Вселенській Церкві.

  Отже, молимось за наших братів, за їхнє добре служіння, і готовність у будь-який момент відкликнутися на поклик Бога у ті місця, де потрібні ревні священники, для проповідування Слова Божого і навернення людей. Нехай Господь їх благословляє у їхніх починаннях священничого служіння, а Пречиста Діва Марія опікується ними.

Павло Рудий (Спільнота молодих покликань ЗВС)

альбом фотографії >>>

This entry was posted in звс, новини, семінарія. Bookmark the permalink.

Ваш коментар