Великдень 2013 у Вінниці, УГКЦ

 1x1.trans Великдень 2013 у Вінниці, УГКЦ

 Великдень – найбільше свято в історії всього людства, це день, коли наш Господь Ісус Христос воскресає. Саме тому це свято у Вінницькій парафії Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ, що під опікою отців Згромадження Воплоченого Слова,  було дуже урочистим.

 

«Воскресіння день! Просвітімся торжеством,

і одні одних обнімімо, та скажімо: Браття!»

(зі стихир Пасхи)

  Недільні пасхальні Богослужіння розпочалися у неділю 5 травня опівночі. Особлива святковість підкреслювалася і богослужбовими текстами, і навіть той факт, що Євангеліє, на св. Літургії, цього дня читалося чотирма мовами (грецькою, латинською, церковнослов’янською та українською). І тільки по закінченні Літургії, всі вірні, вийшли на подвірʼя храму, де відбувся обряд посвячення пасок.

  Особливістю цьогорічного Великодня також було те, що після І-ї Служби було Хрещення, Миропомазання, Вінчання та І Св. Причастя одного парафіянина, якого, по-суті, Божою благодаттю привела його ж дочка, що є активною парафіянкою, та учасницею групи молоді та хору парафії.

  Але святкування Великодня на парафії у Вінниці не завершилося тільки богослужіннями у храмі, але вони вийшли і поза його межі, оскільки у Світлий Понеділок о. Григорій Рогацький, ВС, Настоятель парафії, відвідав з великодніми подарунками Вінницьку колонію № 86, де мав нагоду привітати вʼязнів та передати їм гостинці від парафіян храму.

  А також у Світлий Вівторок, отці парафії разом з парафіянами мали нагоду поділитися світлою радістю Воскресіння Господа з дітьми Якушинецької колонії для неповнолітніх (що знаходиться недалеко від Вінниці), що вже є доброю багаторічною традицією великодніх відвідин. Тут отці спільно з дітьми помолилися Молебень до Богородиці, віддавшись під Покров Пресвятої Діви Марії, після чого всі парафіяни роздали подарунки та солодощі.

  Тож нехай Божа благодать, що в цьому часі виходить із гробу, наповнить всіх нас, щоб ми мали силу йти і свідчити Христове Воскресіння у світі – в першу чергу своїм власним прикладом.

Отці ЗВС, Вінниця

This entry was posted in парафії ЗВС and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Ваш коментар