Як українські семінаристи в Італії святкували Великдень

1x1.trans Як українські семінаристи в Італії святкували Великдень

  Семінарійна спільнота українців візантійського обряду ЗВС, що навчається у міжнародній семінарії святого папи Вітальяно (м. Монтефіасконе – Італія), при Згромадженні Воплоченого Слова, цього року в особливіщий спосіб відсвяткувала час страстей та Воскресіння Господнього.

  Уже починаючи від страсного четверга вечором і закінчуючи неділею Пасхи ми пережили прекрасний молитовний час, таїнст Господніх страстей, його хресної смерті та славного Воскресіння. Богослужіння Великої п’ятниці, виставлення плащаниці, яке цього року в перше відбулося в нашій семінарії стало спонукою з більшою молитовною радістю зустріти Воскресіння Христове.

  В сам день пасхи вже стало традицією, що ми відвідуємо собор Святої Софії в Римі. Не став винятком також і цей рік, і ми знову побували на клаптику української землі в Італії. Собор Святої Софії, Премудрості Божої був збудований слугою божим, патріархом Йосипом Сліпим, і став центром духовності для українців в Італії. Щорічно відвідуючи цю святиню, ми в такий спосіб виявляємо свою вдячність та пошану  патріарху Йосипу Сліпому, адже він залишив по собі чи не найбільшу спадщину для нас.

  Найперше ця спадщина представлена у прикладі особистого страдницького життя, він засновував католицькі українські навчальні заклади, залишив по собі, ще до тепер нажаль мало кому відому велику кількості, філософських, богословських та історичних творів, а також саме йому ми завдячуємо згуртування усієї української діаспори навколо УГКЦ, він зумів зібрати в одно, як він говорив усіх, «розсіяних у світі сущих».

  Ми також є вдячні Богові за те, що кожного разу, коли відвідуємо на Пасху храм Святої Софії маємо можливість зустрітись з єпископом Діонізієм Ляховичем, апостольським адміністратором для українців Італії та Іспанії, що власне кожного року на Пасху відправляє тут Божественну Літургію. Владика завжди з батьківською любов’ю приділяє свій час щоб поспілкуватись із нами.

  Після Божественної Літургії ми відвідали кімнату-музей Патріарха Йосипа де він протягом 21 року проживав, писав багато наукових праць та власне саме в цій кімнаті на схилі своїх літ спочив у Бозі.

   Ми вдячні Божому провидінню, та нашим славним українським попередникам за те що навіть і тут за межами України маємо можливість святкувати Воскресіння Христове в українській спільноті і в українському дусі.

о. Антонів Вацеба, ВС (Італія)

This entry was posted in звс, новини, семінарія. Bookmark the permalink.

Ваш коментар