Життя в Семінарії

 

Подібно як в укритому житті Ісуса Христа, зростають наші семінаристи-українці в Міжнародній Семінарії св. Вітальяна, Папи Римського в м. Сені.  Щиро радіємо за таке Боже Провидіння щодо них: саме навчатися тут, у серці Вселенської Церкви та нашої Чернечої Родини.

Окремою і спеціальною ласкою для всіх нас є можливість, щоб вони саме тут формувались у візантійському обряді, де тим більше і тим особливіше виражається образ Вселенськості Церкви, пригадуючи, що наша Чернеча Родина у світі служить в Церквах трьох різних обрядів.

В семінарії, ми є присутні як очевидці діл, які робить Господь. Серед звичного ходу життя даної установи, – в дусі молитви та навчання збігає час. Кожного дня поклик Христа, до своїх вибраних, звучить голосом звичайного розпорядку: на молитву, на працю, навчання, спорт чи відпочинок. При кінці тижня, коли немає лекцій, кожен семінарист посвячує себе більше апостольській праці: на парафії, в ораторію, в праці з молоддю, в науковій праці, біля хворих.

Крім того тут є чимало заходів, впродовж навчального року, що допомагають в духовному та інтелектуальному зрості майбутніх священиків-пастирів. Мається на увазі – щомісячні зустрічі родин, реколекції для груп молоді чи загалом парохіян, що для цього приїзжають до Семінарії із інших парафій, різноманітні конференції-представлення, які готують семінаристи, на визначену тему один раз на місяць. А останнім часом  теологічно-біблійні та томістичні дні.

Кожному семінаристу, довіряється на певний час (на пів року чи на рік) якийсь апостолят. Всіх семінаристів є 52, і, враховуючи всіх – маємо тут представників 16 національностей. В даний момент, маючи на увазі зокрема наших українських семінаристів, скажемо: бр. Дмитро Козак – кожної суботи та першої п’ятниці місяця носить св. Причастя хворим даної парохії м. Сені; бр. Петро Цідило, бр. Михайло Леспух та бр. Тимофій Стасів – працюють в Ораторію м. Сені з дітьми та молоддю; бр. Іван – допомагає організовувати та проводити зустрічі членів Третього Чину та молодих родин; бр. Андрій Карпінець та бр. Микола Бойко – мають апостолят в одній із наших парохій Італії, де допомагають отцям-парохам у викладанні Катехизму для дітей, молоді та дорослих, а також, в організації та проведенні зустрічі родин, відвідуванні хворих, тощо; бр. Лука Шаламай є помічником Ректора нашої Малої Семінарії «Блаженного Івана XXIII, Папи Римського», що знаходиться  на Півдні Італії, в м. Трівенто; бр. Павло Бурков є Бібліотекарем Колегії Отців.

Окрім цього, вони ще мають чималі відповідальності щодо наших «візантійських справ»: Захристії, Літургіки, Кухні, Бібліотеки та Секретарії. Приготовляють все необхідне до Богослужень (літургічні речі, Устав, Спів), – зокрема у великопісному часі: Літургія Напередосвячених Дарів, Утреня з поклонами, а також інші Богослужіння до яких готуємося; коли є «українські» свята – готують щось смачненького по-українськи. Впорядковують також ту частину Семінарійної Бібліотеки, що називається Східня чи радше, Візантійська (вже в попередніх роках почали збір даної серії книг і зібрали чималу кількість цікавої літератури); впорядковують Архів фотографій та документів.

Велику підтримку відчуваємо від нашого Духовного Батька, Засновника,  – о. Карлоса Буели. Дуже радо, що наші монахи, за Ласкою Божою, мають можливість всеціло брати участь у різноманітних моментах життя Згромадження і Церкви. З цього пробуджується в них Любов до Церкви і готовність до Жертви. Вони стараються відповідно користати з цієї можливості і ставитись відповідально до теперішньої і майбутньої своєї місії.

Також стаємося дуже збудовані доволі частими відвідинами тут, в Семінарії, отців-місіонерів Згромадження з усього світу а також різноманітних гостей та запрошених. Тим більше – відвідинами отців із України. Отак, в недавньому часі нас відвідав о. Фернандо Браво та о. Йосафат Бойко. Їхні, такі відвідини залишають в душах майбутніх місіонерів незатертий слід: через їх особистий приклад – служіння Служби Божої, проповіді, розповіді про розвиток Згромадження на місії в Україні, про потреби Церкви мати ревних і святих місіонерів. Їхні відвідини заохочують семінаристів виробляти і закріплювати в собі необхідні чесноти (пор. «Наш шлях», 11 і 13), щоб у даному покликані все краще наслідувати Христа.

Своєрідним способом, будучи тут, стараємося брати участь у житті нашої Української Греко-Католицької Церкви: насамперед молитвою, за все те, що вона переживає. Знайомимося із новинами, які так щедро надходять, єднаємося духом, готуючись до – служіння Церкві.

Господню опіку відчуваємо і бачимо мірою присутності між нами Архипастирів Христової Церкви. Дякуючи Богові, була можливість – зустріти тут, у Римі, Блаженнішого Патріярха Любомира (ГУЗАРА) в жовтні минулого року, щоб розповісти йому зокрема про нашу семінарію тут в Сені та отримати від нього цінні, батьківські поради щодо духовної праці та навчання; також у листопаді минулого року нас відвідав вл. Гліб (ЛОНЧИНА): служив Св. Літургію для семінаристів та сестер, проповідував, розмовляв із семінаристами, зокрема розповідаючи про своє «знайомство»  із Патріярхом Йосифом Сліпим (адже від Нього, свого часу, він отримав утвердження в покликанні та посвяті себе Богові, а згодом – і свячення: дияконські та священичі).

Останнім часом, разом з цілою Церквою, ми молилися за вибір нового Патріярха, потім, мали ласку з декількома нашими семінаристами брати участь в загальній Аудієнції Папи, 30.03.11, де був присутній  новообраний Патріярх Святослав (ШЕВЧУК), якого власне Папа і привітав українською мовою, там вже мали можливість зустрітися з Ним та вітати Його, а тим більше – потім, 03.04.11 на Св. Софії, на Божественній Літургії – 03.04.11, де були присутні семінаристи-українці, а також група наших семінаристів інших національностей. Окрім цього, від Чернечої Родини Воплоченого Слова на цій Сл. Божій співслужили – Генеральний Настоятель Згромадження – о. Карлос Вокер та Генеральний Секретар – о. Дієго Помбо. Ще перед св. Літургією була можливість їм привітати Патріарха, а наші семінаристи допомагали священикам, єпископам та Патріарху одягати св. ризи. Сюди приїхали також сестри із Студіантату. Загальне привітання Блаженнішому, ми, як Чернеча Родина, склали опісля обіду, де спочатку всі разом, а потім мали можливість вже кожен особисто привітати Його та отримати Благословення.

При нагоді свого перебування тут, в Італії, разом із Патріярхом та Постійним Синодом Єпископів УГКЦ, на запрошення Ректора Семінарії – о. Андреса Бонелльо та Провінційного Настоятеля – о. Марчеля Кано, нас, у м. Сені, відвідав Єпарх Івано-Франківський – вл. Володимир (ВІЙТИШИН). За обідом розмовляв із семінаристами-українцями а також із Настоятелями та отцями, а при кінці обіду привітав усіх семінаристів, даючи їм натхнення до місії в Церкві за посередництвом «об’єднуючого нас, Воплоченого Слова», і, уділивши усім Благословення. Потім наші семінаристи розповіли Йому про історію Семінарії в Сені, «візантійської» каплички та Церкви св. Петра, що поряд. Повертаючись до Риму, владика вступив до студіантату сестер, де навчаються 12 сестер-українок із усіх 45-ти сестер Студіантату.

Це все – є великим Божим Благословенням для кожного з нас особисто і для всієї Нашої Чернечої Родини та Церкви.

о. Григорій Рогацький, ВС

This entry was posted in покликання, семінарія. Bookmark the permalink.