В Івано-Франківську завершилися Духовні Вправи для чоловіків

Від 24 до 28 червня десять осіб (хлопці та одружені чоловіки) усамітнилися в нашому чоловічому монастирі Згромадження Воплоченого Слова для «духовних вправ» згідно методу святого Ігнатія Лойоли. Цю практику Устав Згромадження «Воплоченого Слова» (4,7) та Конституція (№ 593)  поручає та заохочує, щоб «щоб всі члени Згромадження могли робити річні Вправи і кожних десять років Вправи на тридцять днів», а також поручає, щоби священики проповідували ці вправи для мирян. Цього разу їх проповідував о. Йосафат Бойко, ВС.

*  *  *

1x1.trans В Івано Франківську завершилися Духовні Вправи для чоловіків

 Духовні Вправи оригінально розділяються на 4 тижні, де протягом першого тижня учасник роздумує над своїм минулим життям та готується до рекомендованої святим загальної сповіді з життя, протягом другого тижня розпочинає деякі специфічні роздумування для формування волі та розуму, заторкуючи таїнства з життя Ісуса Христа від початку життя аж до Страстей. Третій тиждень посвячений роздумам над Страстями Христа, а Четвертий над таїнствами Воскресіння та тими, що йдуть після Вознесіння та Заслання Св. Духа.

  Звичайно, протягом чотирьох згаданих днів учасники мали головні науки та розважання. Кожного дня відбуваються 4 науки по 30 хвилин та 5 разів роздумування по 1 годині, одне з яких посеред ночі. Проходять Духовні Вправи у повній мовчанці. Особливу увагу звертає св. Ігнатій та поручає практикувати піст та покуту, та засвоєння правил розпізнавання духів.

  Про цей тип Духовних Вправ неодноразово говорили Папи Римські, поручаючи їх всім. Папа Пій ХІ в Апостольському Листі «Meditantibus Nobis» стверджував, що «Вправи святого Ігнатія є завершеним кодексом законів, яким належить користуватися всім добрим солдатам Христа». Зауважують їхню актуальність, бо пише Папа Пій ХІІ у своєму зверненні до Німецької Колегії від 10 жовтня 1952 року, що «можемо думати, що Святий Ігнатій написав це спеціально для нашого часу» і «не є вірно, що метод затратив свою ефективність чи не відповідає вимогам сучасної людини» (Пій ХІІ, Промова від 24 жовтня 1948 року), але є одним з головних засобів, щоб провадити людей  до життя молитви та спільності з Богом. А Слуга Божий Іван Павло ІІ сказав, що «для більшої слави Бога і для спасіння душ, доброта Творця, у своєму дивовижному плані, уділила Церкві особливу допомогу через святого Ігнатія з Лойоли з необмеженим розвитком Духовних Вправ» (Лист до Гененрального Зібрання Товариства Ісуса (Єзуїтів) – 01/06/90).

джерело: сайт парафії “Свв. Кирила і Методія”

1x1.trans В Івано Франківську завершилися Духовні Вправи для чоловіків

о. Йосафат, ВС з учасниками Духовних Вправ (28.06.2013 р.Б.)

This entry was posted in духовні вправи, звс, новини and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.