Під час чоловічого табору було поставлено хрест на г. Жандарм

1x1.trans Під час чоловічого табору було поставлено хрест на г. Жандарм

  Цього року (25-28 липня) табір налічував 58 учасників під духовною опікою двох священиків о. Софрона Зелінського, ВС куратора всіх таборів Згромадження Воплоченого Слова на Прикарпатті та о. Йосафата Бойка, ВС. Більшість учасників з Івано-Франківська, парафіяни та прихожани парафій, якими опікується Згромадження, але були і гості з інших областей України. Найдальше – це з Харкова.

  Власне, хотів би увагу зосередити на таборі для чоловіків, який ми розпочали проводити в 2007 році. Для когось таке явище може дивно звучати. Колись, розповідаючи про такий захід одній групі дорослих людей, одна жінка сказала: «Що ж ті хлопи там роблять?». А я відповів – ходять по горах, моляться, грають футбол, готують страви на вогні, жарять шашлик». Не дозволивши мені закінчити, вона відрізала словами: «отче, не жартуйте, не можу повірити, прямо ж таки, їдуть в гори, щоб молитися…». Так, багато хто не може повірити і причин цьому можна дійсно знайти багато, але…

  Кожен день мав свої особливості, але вцілому програма досить стабільна – ранкова зарядка, сніданок, похід в гори чи на гірські озера, спортивні ігри та фольклорний вечір біля ватри. Звичайно центральною частиною дня є Божественна Літургія та окремо виділений час на сповідь та духовну розмову зі священиком. Проповіді протягом трьох днів стосувалися тем віри в родині, в особистому житті та роль чоловіків у парафіяльному служінні і житті Церкви в цілому.

  Окремо, в часі походу на озера, п. Мирослав Возняк представив ГО «Християнський Рух за Життя» і розповів про їх діяльність, а о. Йосафат Бойко заторкнув біотичні теми, такі як аборт, штучні методики запліднення, контрацепція та інше.

  Цьогорічний табір мав свою особливість: учасники минулорічного табору виявили бажання приготувати великий металевий хрест і вмонтувати його на вершині гори. Так і сталось – хрест приготували і всі учасники несли хрест, молячись Хресну Дорогу і жертвували її в намір енні за свої родини, за дітей, за Церкву і за нові покликання до священичого і монашого стану. А відтак обряд посвячення хреста на горі Жандарм.

  Табір завершився урочистою недільною Літургією в день святого Володимира. В часі відправи всі урочисто відновили обіцянки святого таїнства Хрещення і помолились за всіх іменинників, особливо згадали нашого Митрополита Володимира.

  Ще неодноразово у ЗМІ піднімалася тема відсутності чоловіків у храмах чи у житті Церкви в цілому. Що робити і як допомогти, щоби чоловіки дійсно були «священиками» у своїх родинах, прикладними християнами на своїх місцях праці і авторитетними чоловіками та батьками у родинах? Відповіддю на ці два закиди може стати така ініціатива, як «християнський табір для чоловіків».

  Дай, Господи, твою благодать та допомогу для всіх чоловіків, щоби вони були дійсно «священиками» у своїх родинах та у кожному середовищі, куди Господь їх попровадить.

о. Йосафат Бойко, ВС

This entry was posted in звс, новини, табори and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Ваш коментар