Дні св. Йосафата та молитва за єдність християн у вінницькій Парафії УГКЦ

1x1.trans Дні св. Йосафата та молитва за єдність християн у вінницькій Парафії УГКЦ

  Молитва про єдність, головна тема Днів святого Йосафата (23-25 листопада) у нашій парафії, згідно слів Господа Нашого Ісуса Христа: «щоб усі були одно» (Ів. 10,16).

  Цього року, Українська Греко-Католицька Церква, під проводом Глави і Отця Блаженнішого Святослава Шевчука, відзначила 50-річчя покладення мощей свого брата по-кості і по-крові, мученика за єдність Церкви, в головній католицькій базиліці, при гробі святого Петра. Святіший Отець, у понеділок, 25 листопада 2013 р., вітаючи українських прочан, які зібралися в базиліці Святого Петра, сказав: «Дорогі брати й сестри, найкращим способом вшанувати святого Йосафата є любити одні одних та любити Церкву і служити її єдності».

  Тож єднаючись із цілою Церквою, відповідно із молитовним духом, ми хотіли тут, на парафії, різноманітними заходами, подякувати Богові за дар цього Великого Святого для нашої Церкви а також просити про дар єдності: нашої особистої єдності з Богом, єдності в наших родинах, в нашій парафії, Церкві та народі.

  За ласкою Божою та заступництвом цього великого святого, в суботу, 23 листопада відбувсяпарафіяльний турнір з настільного тенісу ім. Св. Йосафата. В неділю, 24 листопада, після  першої св. Літургії до нас завітав Вінницький Академічний міський камерний хор «Вінниця» із концертною програмою «Симфонія душі». А після другої св. Літургії було нагородження переможців та учасників вищезгаданого тенісного  турніру. В понеділок, 25 листопада – виставлення мощів Св. Йосафата – в храмі (це унікальна радість для нас, оскільки ці мощі перебувають у нашому монастирі Воплоченого Слова в Івано-Франківську, і були надані нам отцем Йосафатом Бойком, за що щиро йому дякуємо). Потім – Утреня, Св. Літургія та Благословення мощами, а також переглянули документальний фільм про св. Йосафата за назвою «Апостол єдності і віри».

  Папа Пій ХІ з Нагоди Трьохсотлітньої Річниці Мучеництва Св. Йосафата, 12 листопада 1923 року, писав: «Але так як згода всіх народів на землі у вселенській єдності є, перш за все, справою Божою, і тому досягнуто її може бути лише з божественною допомогою та підтримкою, вдамося ж з усією турботою до молитви, наслідуючи в тому навчання та приклади св. Йосафата, який у своєму апостольстві для єдності покладався, передусім, на силу молитви» (Енцикліка Ecclesiam Dei «Церква Божа»).

  Закликом почитати і наслідувати святого Йосафата в любові до нашої святої віри, Церкви, обряду й народу, хай будуть для нас слова Патріарха і Кардинала Йосифа, які він сказав біля гробу святого Йосафата 25 листопада 1969 року: “… його сильний характер і геройська святість життя мусить і нас підбадьорювати та заохочувати йти по його слідах, хоч би це також коштувало нам жертви, бо принести її треба, якщо йдеться про добро Бога, Церкви й народу” (Благовісник, V, 1-4, 1969).

Ієромонах Григорій Рогацький, ВС

Настоятель Парафії

This entry was posted in звс, новини, парафії ЗВС and tagged , . Bookmark the permalink.

Ваш коментар