Урочисте покладення мощей та освячення бюста блж. Івана Павла ІІ на Закарпатті

1x1.trans Урочисте покладення мощей та освячення бюста блж. Івана Павла ІІ на Закарпатті

  26 жовтня з великим торжеством відбулося покладення мощей та освячення погруддя блж. Івана Павла ІІ в парафії Різдва Івана Хрестителя смт. Дубове (Закарпатська обл.). Чин поставлення та освячення здійснив Преосвященний Єпископ-Помічник Мукачівської Греко-Католицької Єпархії, Кир Ніл Лущак, ЧБМ, у супроводі отців ЗВС та місцевого духовенства, за участю сестер-монахинь та мирян Чернечої Родини «Воплоченого Слова», а також чисельної кількості парафіян та гостей.

  До свята місцева громада мала можливість підготовлятися духовно молінням Дев’ятниці до блаженного Папи, підготовленої Генеральним Урядом ЗВС, а також презентацією на тему «Місійні паломництва Понтифікату Папи Івана Павла ІІ», яку представили брати-новики Новіціату ЗВС 22 жовтня.

  Мощі блаженного Івана Павла ІІ о. Теодор Мацапула, ВС, привіз із Риму, а для них було замовлено ікону та престіл. Ікону для мощей написав священик Дубівського деканату о. Руслан Габрин, а ікону для престолу написав парафіянин Василь Шкиндя.

«під час понтифікату Папи Івана Павла ІІ ми всі зросли в духовному житті…» (Владика Ніл).

  Для бюста при храмі було побудовано постамент. Нагадуємо, що бюст – це особистий дарунок від засновника ЗВС, о. Карлоса Буели, який подарував понад 120 копій для монастирів та парафій ЗВС по світі, а посвячений бюст є п’ятий, який було освячено на Україні (інші були освячені в наших монастирях Івано-Франківська та Бурштина).

  Свято було особливо прикрашене присутністю Владики Ніла, який прибув до монастиря за день до події, тому всі отці та брати мали можливість ближче познайомитися та спілкуватися з ним. Нагадуємо, що молодий єпископ (1973 р.н.) приймав єпископську хіротонію 12 січня 2013 року в Ужгородському греко-католицькому Хрестовоздвиженському катедральному соборі.

  Дуже приємним був також приїзд на це свято Спільноти молодих покликань, що діє при монастирі ЗВС в Івано-Франківську. Молоді юнаки (їх є 9) приїхали разом з о. Петром Цідилом, ВС та з братом-семінаристом Михайлом Леспухом, ВС.

Богослужіння та чин освячення

  Торжество почалося в суботу 22 жовтня о 09.00 год. Утренею, відтак парох, о. Теодор Мацапула, ВС, від імені парафії привітав Владику Ніла, після чого єпископ посвятив престіл та ікону і поклав туди мощі. На Архиєрейському Богослужінні співслужили отці ЗВС: о. Теодор Мацапула, ВС (настоятель Делегації), о. Фернандо Браво, ВС (магістр новиків) і о. Петро Цідило, ВС (настоятель Спільноти молодих покликань), та отці місцевого духовенства: о. Михайло Орос (декан Дубівський), о. Йосиф Штогрин (декан Тячівський) та ще 18 отців цих деканатів. Під час проповіді Владика Ніл зазначив, що «під час понтифікату Папи Івана Павла ІІ ми всі зросли в духовному житті…».

  По закінченню Літургії відбувся урочистий обхід храму з мощами та освячення погруддя. Звертаючись до всіх присутніх, о. Теодор наголосив, що «оскільки Папа Іван Павло під час свого понтифікату був невтримною людиною у Ватикані (постійно подорожував), то ці мощі не будуть закриті завжди у храмі, але будуть також подорожувати по наших парафіях для їх почитання…».

  На згадку про цей святий день було спеціально надруковано образочки з зображенням ікони блж. Папи та з молитвою за його заступництво, які всі присутні мали змогу отримати.

  На завершення святкування сестри-монахині з Аспірантату приготували для гостей святковий обід в своєму монастирі, після чого відбувся невеличкий концерт за участю монаших спільнот, серед яких спільнота сестер з Дому Милосердя (с. Горохолино) разом з дітьми.

 Складаємо подяку Всемилостивому Богу за всі отримані ласки з приводу цього свята з переконанням, що далі благословлятиме усіх нас заступництвом «Великого Папи», Івана Павла ІІ.

 Брати-новики Юрій та Іван (Новіціат ЗВС, Закарпаття)

This entry was posted in звс, новіціат, новини, парафії ЗВС. Bookmark the permalink.

Ваш коментар