Під час культурної програми “Конвівіуму” молоді покликання показали свою творчість

1x1.trans Під час культурної програми Конвівіуму молоді покликання показали свою творчість

  7 грудня відбувся конвівіум у Спільноти Молодих Покликань “блжмч. Василія Величковського. На конвівіум були представленні 25 номерів у найрізноманітніших номінаціях. Співи, малюнки, мозаїки, вишивка, вірші, і презентації, ось немалий список того, що було показано на конвівіумі. Між представленнями була зроблена маленька пауза, на якій усі присутні могли поласувати різними солодощами.

  Уже другий рік поспіль молоді покликання мали можливість провести конвівіум. Чимале старання учасників,  додало цікавості у самий день представлення робіт.

   У кінці конвівіума магістр Малої семінарії о. Петро Цідило, ВС подарив кожному книгу про історію Чудотворної ікони Матері Божої Неустанної Помочі, яку написав бл. Василь Величковський, ЧНІ. Також на закінчення о. Петро зазначив про важливість відкриття і  розвитку своїх талантів. Культурний захід пройшов чудово. Усі були в захваті!

  Ми вдячні Ісусу і Марії за велику допомогу.

  Хай живе Марія!

  Довідка:

     Блаженномученик Кир Василій Величковський народився 1 червня 1903 р. у Івано-Франківську. 1920 року вступив до духовної семінарії у Львові. Працював місіонером на Волині.

   1924-1926 рр. викладав у ювенаті (спільната молодих покликань) оо. редемптористів.  І саме через цей мотив, він був обраний покривителем СМП.
У 1942 р. став ігуменом монастиря в Тернополі, де його в 1945 р. і було заарештовано та засуджено на 10 років ув’язнення й каторги. Повернувся 1955 р. до Львова і продовжував душпастирську працю. Архиєрейські свячення прийняв таємно 4 лютого 1963 р. з рук Митрополита Йосифа (Сліпого), який передав йому відповідальність за підпільну Церкву.

  У 1969 р. Владику Василя (Величковського) заарештували вдруге, а після трирічного ув’язнення депортували за межі СРСР.

  Помер 30 червня 1973 р. у Вінніпезі (Канада) внаслідок важкої хвороби серця, на яку занедужав у в’язниці. 16 вересня 2002 р. у Вінніпезі була проведена церемонія перенесення тіла до храму св. Йосифа. Коли відкрили труну, тіло бл. Василія виявилось нетлінним.

Спільнота Молодих Покликань

This entry was posted in звс, молоді покликання, новини. Bookmark the permalink.

Ваш коментар