Апостольський Нунцій на Різдво Христове відвідав монастир Воплоченого Слова

1x1.trans Апостольський Нунцій на Різдво Христове відвідав монастир Воплоченого Слова

  Святкування празника Різдва Христового кожен переживає по-особливому.  Богослужіння, молитви, колядки, просфора, вертепи, вишиванки  – це все, що показує нам важливість цього празника і те, як його любить наш український народ. Парафія бере на себе певний обов’язок координувати ці святкування, допомагати вірним гідно їх відзначати, плекати у душах парафіян любов до цих гарних традицій, готуватись до цих святкувань духовно ( через Сповідь і святе Причастя) та зовнішньо (прикрашаючи свої домівки світлами, вертепами-шопками, ялинками).

  У нашій парафії ці святкування також особливі – тривають кілька днів і у них бере участь велика кількість вірних, деякі цілими родинами, а той з їхніми гостями. Богослужіння протягом цих днів очолював настоятель парафії о. Йосафат Бойко, ВС у спів служінні о. Петра Цідила, ВС.

  Розпочинаємо наші відзначення у Навечір’я Різдва Христового – урочистою відправою Повечір’я Празника. На цій  цьому богослужінні через стихири «З нами Бог…» входимо у таїнство празника. На литії священик благословить багато просфор – маленьких хлібців з написом «ІС-ХС-NI-KA» – «Ісус Христос перемагає». По завершенні відправи під спів колядки відбувається покладання Дитятка Ісуса до маленької «шопки» вертепу, приготованого у храмі.  Для цієї відправи для користування вірних у парафії видали спеціальні молитовники з тектом богослужінь та колядками на різних мовах. Тому цього року, як ввечері так і в сам день Різдва, колядки було чути на 6 мовах – українській, італійській, іспанській, англійській, німецькій та латинській.

  Опісля всі підходили до мирування з лампадкою – о. Петро запалював вифлеємським святлом лампадки вірних, а о. Йосафат кожній родині вручав просфори, складаючи при цьому різдвяні побажання. Відтак вірні прямували додому і сідаючи до столу молилися разом, просили один в одного прощення за все, що було і ділили просо фру на кількість членів родини, які були присутні, таким чином, єднаючись одні з одними через молитву. Просфори цього річ нам спекли сестри з контемплятивного монастиря Святої Софії з Бурштина.

  День Різдва Христового ми розпочали молитвою Утрені та Божественною Літургією, яку своїм співом прикрашали сестри-монахині. По відправі всі направилися до церковного вертепу-шопки і там всі колядували, як і ввечері і в переддень, на 6 мовах.

  Складаючи одні одним побажання  радості і миру, вірні розійшлися по домівках.

  Приємним подарунком для нашої чернечої родини було мати в нашій монашій обителі  на обід достойних гостей Апостольського Нунція в Україні – Владику Томаса Галліксона та нашого Митрополита Володимира. В часі обіду за участю отців та сестер настоятельок  різних домів, ми мали гарну можливість поспілкуватися з представником Папа Римського в Україні. На завершення своїх відвідин Владика Нунцій всім уділив благословення та від’їхав.

  Відтак розпочався час колядок: по обіді біля монастиря і храму зібралося багато вірних, щоб іти в коляду по родинах. Цього разу нас було 47 колядувальників різного віку і колядували в день Різдва Христового аж до 22 години вечора. На завершення колядники зібралися для гощення в одній парафіяльній родині і ділилися враженнями та дякували Господеві за благодать могти всі разом славити Христа по-особливому – колядою у парафіяльній родині.

парафія “Свв. Кирила і Методія”

This entry was posted in новини, парафії ЗВС, угкц. Bookmark the permalink.

Ваш коментар