Молодь покликана до героїзму

1x1.trans Молодь покликана до героїзму

блж. Хосе Луїс Санчес

    Неодноразово кожний з нас у житті мав можливість зустрітися з прикладом людей, які мали в житті високі ідеали і були ладні віддати своє життя за них. Приклад такого героїзму ми можемо чітко побачити у святих, які усе своє життя пожертвували Ісусові Христові. Це були як дорослі, так і молоді борці за правдивий ідеал -  Ісуса Христа. Одним із яскравих прикладів молодого борця, який показав велике свідчення героїзму для сучасної молоді, є Хосе Санчес дель Ріо. Йому було лише 14 років, коли в Мексиці був важкий період для християнства. Цьому хлопцеві за віру здерли з  п’ят шкіру і заставили босим іти через ціле місто на кладовище, де він і був вбитий після того як викрикнув: «Хай живе Христос Цар! Хай живе Марія з Гвадалупи!»

      Сучасна молодь живе в часі, який не носить у собі переживань Другої світової війни, багато з молодих вже не пам’ятають ідеологічної боротьби з комуністичною системою, з тоталітарною державою. Тепер вона живе у свободі, яка їм дана. Часто забувається, що свобода не полягає в тому, що можемо робити усе, що хочемо і коли хочемо. Свобода радше є здатністю людини у виборі кінцевої мети, і цією метою є Бог.

  Але що саме собою являє  молодість? Молодість — це не тільки певний період людського життя, це разом із тим даний кожній людині час Божим Провидінням. Саме у цьому часі вона, як юнак з Євангелії, шукає відповіді на головні питання; шукає не тільки сенсу життя, а й конкретного проекту, за яким вона має почати будувати своє життя. І це, власне, найістотніша риса молодості.

  Саме тому вже не вперше відбувся табір на Закарпатті, організований о. Петром Цідилом, ВС, що відповідає за Спільноту Молодих Покликань. На ньому вже вкотре збираються молоді юнаки для доброго і здорового відпочинку, щоб укріпитися у вірі і відкрити своє покликання у цьому житті. Табір відбувся вперше 2012 року, цей став четвертий по рахунку. Такі заходи проводяться як влітку, так і  взимку. Цього разу хоч і не було снігу, але це не змогло зруйнувати духу в таборі. Кожного дня у розпорядку хлопців була Божественна Літургія, в якій всі брали активну участь, а також була молитва на Вервиці і духовне читання. Звісно, без спорту табір би не був табором, тому юнаки мали можливість пограти в футбол, чи зіграти в настільний теніс. Протягом табору був організований футбольний турнір на  PlayStation, усі без винятку були нагородженні різними призами. Завершальною подією табору була поїздка до Чудотворної ікони Боронявської Божої Матері, перед якою жертвували молитву на вервиці для утвердження і витривалості у покликанні.  

  Ми повинні стати у Церкві новим поколінням святих нашої землі, вірних Богові й людям, стати апостолами Євангелія, насамперед серед наших ровесників. Нашою опорою нехай буде Марія і Христос, який, прийнятий у Пресвятій Євхаристії, допоможе нам назавжди залишитись у Його любові й принести щедрі плоди.

  «Хай живе Христос Цар! Хай живе Марія!»

This entry was posted in звс, новини, парафії ЗВС and tagged , , . Bookmark the permalink.