Святкування Українського Різдва в міжнародній семінарії ЗВС (Італія)

Слава вовишніх Богу і на землі мир в людях благовоління!

1x1.trans Святкування Українського Різдва в міжнародній семінарії ЗВС (Італія)

  Завжди коли йде мова про Різдвяні свята, згадується дитинство. Перші враження про таємницю Різдва Христового ми отримуємо в родинномі колі, в сімї. Тому немає кращого способу святкувати це величне свято, як у своїй родині із нашими близькими.

  Міжнародна Семінарія Згромадження Воплоченого Слова в Італії де навчаються наші семінаристи з Європи та деяких країн Африки та Латиноамериканського континенту – це одна велика родина обєднана в покликані богопосвяченого життя. Незважаючи на різницю у мові в звичаях та інших відмінностей на культурно-соціальному рівні всі ми є обєднані в Христі, поклик якого до богопосвяченого життя в Згромадженні Воплоченого Слова з’єднавнас усіх в одну велику родину.

  Як не дивно, але вже  незмінною традицією у нашій чернечій родині, тут в Італії, є святкування Різдва Христового у візантійській традиції, навечір’я якого за Юліанським календарем припадає 6 січня.

  Семінаристи для властивого їм східного формування мають окрему каплицю східного обряду. Тому власне таким першим подарунком на Різдво це були нові пані кадила для нашої каплиці. На Різдво Господь в такий символічний спосіб прийшов до нас не тільки в надприродному, але й в звичайному природному світлі тих церковних світил. Ми змогли їх придбати за допомогою пожертв прочан з України, наших знайомих та друзів з третього чину, що відвідували нас на передодні Різдва, коли вся наша церква святкувала пам’ять святого священномученика Йосафата.

  Уже в сам день навечірня Різдва наша спільнота українців, семінаристів та сестер, що здобувають тут відповідне духовне та інтелектуальне формування,  мали можливість молитися Великі Царські часи та Вечірню зі службою Василія Великого. А вечором уже зі всією міжнародною спільнотою отців і сестер Згромадження Воплоченого Слова, що проходять тут період свого навчання в кількості 250 осіб святкували свят вечір.

  Звичайно, що все розпочалося із святкової Божественної Літургії, яку завжди в цей день відправляємо у візантійськомі обряді. Великою радістю для всіх нас, під час цієї Літургії, було почути проповідь генерального настоятеля нашого згромадження о. Карлоса Волкера. Отець Карлос під час проповіді пригадав свій візит на Україну у 2012 році, а зокрема зустріч із нашим патріархом Святославом. Під час якої патріарх ще раз засвідчив важливість та необхідність місійної  праці на Україні.

  Після Служби Божої ми мали можливість, в родинному колі, зустріти Різдво святою вечерею. В цьому часі уже традиційно прославляємо Христа колядками, які співають на різних мовах отці, семінаристи та сестри нашого згромадження, що навчаються тут з різних країн. Українська, російська, французька, німецька, голландська, англійська, італійська, іспанська, арабська… Коли чуєш таку велику кількість мов, що прославляють Христа, направду розумієш вселенськість церкви, яка в нашому згромадженні представлена як одна велика  родина, і тільки в цій родинній єдності направду можемо по-справжньому гідно святкувати Христове Різдво.

  Тож нехай завжди Різдво нагадує нам про родину. Немає значення чи це родина в подріжній, в парафіяльній чи чернечій спільнотах, найголовніше перебувати в єдності та в мирі з усіма, щоб в такий спосіб засвідчити головну ціль Різдва, якою є взаємна любов та мир між нами.

о. Антоній Вацеба, ВС

This entry was posted in Uncategorized, звс, звс на світі, новини, семінарія and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Ваш коментар