Паломництво місцями життя св. Івана Павла ІІ

1x1.trans Паломництво місцями життя св. Івана Павла ІІ

  Завершилося паломництво місцями Папи Івана Павла ІІ, організоване Згромадженням Воплоченого Слова, до Польщі, яке тривало 5 днів. Група паломників складалася з 44 чоловік, серед яких 6 священиків, 2 братів-монахів, 8 сестер монахинь та 28 мирян, парафіян храму Кирила і Методія у Крихівцях та Різдва Христового при єпископській резиденції в Івано-Франківську. Паломництво завершилося урочистою Службою Божою у Ченстохові, яку очолив єпископ-емерит на площі перед Базилікою Богородиці з Ченстохови. З восьми священиків, які спіслужили, 6 було українців.

  Прощі і паломництва – це один з привселюдних виявів віри та любові до Церкви. Минула неділя 27 квітня 2014 року в Католицькій Церкві була особливою – це Неділя Милосердя (1-ша по Пасці) і день проголошення святими (канонізації) двох Пап Римських – Івана ХХІІІ та Івана Павла ІІ.

  Наше паломництво розпочалося у світлу середу Святою Літургією у храмі святих Кирила і Методія, після якої всі паломники, сівши до автобуса вирушили до Польщі.

Чому саме до Польщі?

  Оскільки наша проща приурочена канонізації Духовного Отця нашої Чернечої Родини Воплоченого Слова, ми вирішили пізнати краще Його Особу та познайомитися з місцями, де народився, жив і служив Святий Іван Павло ІІ. Він був сином польського народу, цей народ любив і ніколи його не встидався. Його мати мала українські коріння, що певним чином і єднає наші народи. Він дав приклад кожному християнину, як треба любити свій народ, свою землю, свою мову і бути вдячним Богові за ці дари. Цього нас вчить Церква і четверта Божа заповідь.

Які місця ми відвідали у Польщі?

  Ми відвідали Вадовіце – місто народження Кароля Войтили, майбутнього Папи. Тут є храм, де охрестили новонародженого хлопчика, де він прислуговував. Також є дім, недавно зроблений прекрасний музей – відтворення родинного дому родини Войтилів. В місцевому храмі ми служили Службу Божу.

  Відтак ми відвідали Кальварію Зебжидовську – відпустове місце Марії, на відстані 20 км від Вадовіц, саме сюди приходила родина Войтилів. Тут знаходиться чудотворний образ Богородиці з Кальварії, і сюди привів тато 9-річного хлопця Кароля Войтилу, коли померла його мама і вказав синову на «нову маму» – Богородицю. Тут ми молилися Хресну Дорогу в наміренні за наші родини, дітей і батьків.

  Другого дня ми відвідували Краків – місто єпископського служіння Кароля Войтили. Спочатку відвідали храм Божого Милосердя та мощі Святої Фаустини Ковальської, а потім центр міста та Вавель і Катедральний Собор святих Станслава і Вацлава. Тут є гробниці багатьох відомих людей польського народу, серед яких Адам Міцкевич, Юліуш Словацький, недавно загиблий президент Польщі Лех Качинський з дружиною. Слово Вавель (Wawel), в перекладі з польської означає пагорб. Йдеться про центральне місце у Кракові – замковий комплекс у стародавній столиці Польщі. Він розташований на лівому березі річки Вісла.

  Цікавим моментом паломництва була випадкова зустріч з паломниками Воплоченого Слова з Вашингтону, яку організували священики та сестри з Америки. Пісні та забави на площі відпустового місця підтвердили, що  у нашій чернечій родині панує «дух веселий», за прикладом Святого Отця Івана Павла ІІ, який також любив молодь, а особливою характеристикою і чеснотою молоді є радість. Цього дня Святу Літургію ми служили в греко-католицькому храму Кракова – Воздвиження Чесного Хреста, колись – це костел св. Норберта.

  Субота, 26 квітня  – це день особливої скорботи. В цей день ми відвідали Освенцім (Аушвіц) та Біркенбау  – концентраційні табори, де знищували євреїв та інші національності, серед яких багато представників еліти та інтелігенції, духовенства. В цей день ми згадуємо також іншу трагедію – Чорнобиль, тому наша молитва була спрямована за жертви цих знущань. На вечір ми приїхали до Ченстохови.

Ченстохова – це місце паломництва не лише поляків, але і вірних багатьох різних країн. Під час перебування на Ясній Горі (ми служили святу Літургію в одній з каплиць у суботу і в неділю спіслужили в урочистій Службі Божій на площі перед Собором) серце кожного прочанина особливо тягнеться до Марії – матеір нашого Господа. Вірні з трепетом і сокрушенням молилися перед чудотворною іконою ввечері і з самого ранку, коли ікону закривають і відкривають під музичний супровід. Ця ікона Богородиці, яка свого часу перебувала у м. Белз (тепер Сокальщина на Львівщині).

  Неділя – день канонізації двох пап римських. Кажуть, що це канонізація у присутності чотирьох пап – двох, які спостерігають з неба – святі Іван ХХІІІ та Іван Павло ІІ, а двох, які були тут – проголошував святими Папа Франциск, а був присутній на відправі Папа-емерит Венедикт XVI.

  Ми служили Службу Божу з єпископом-емеритом Ченстохови Антонієм Длугошем. По відправі владика запросив до мікрофону представити нашу групу паломників і о. Йосафат подякував за спільну молитву та за молитву поляків за мир в Україні.

  Дякуємо Богові за це чудове паломництво і за дар життя і служіння двох Великих і Святих Пап для Церкви і для світу – Папи Івана ХХІІІ та Папи Івана Павла ІІ.

о. Йосафат Бойко, ВС

This entry was posted in новини, паломництва and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Ваш коментар