Храмовий празник парафії Свв. Кирила і Методія

1x1.trans Храмовий празник парафії Свв. Кирила і Методія

25 травня 2014 року – день Храмового празника парафії Святих Кирила і Методія, Івано-Франківської Архиєпархії, духовну опіку над якою ведуть священики Згромадження Воплоченого Слова. Але цього року, разом з парафіяльними святкуваннями, поєднуються 30-та річниця заснування Згромадження Воплоченого Слова у світі,  20-річчя служіння Згромадження в Україні та 10-ліття священства настоятеля парафії о. Йосафата Бойка, ВС.

Як кожна людина з великим нетерпіння очікує святкування свого Дня Народження, і завчасно готується до нього, так і у Парафії Кирила і Методія, цьогорічні приготування тривали цілих 4 дні.

Першого дня приготувань, у середу 21 травня, у парафіяльному храмі була відслужена Божественна Літургія за родини, потім, після Молебня до Богородиці, була «Школа віри», в рамках якої о. Йосафат запропонував для роздумувань чесноти Святого Івана Павла ІІ. Чому саме про нього? Тому що саме його мощі передали з Ватикану мощі для привселюдного вшанування.

Другий день був присвячений 25-літньому Ювілею легалізації УГКЦ. Божественна Літургія була відслужена в наміренні Церкви та всіх членів Чернечої Родини Воплоченого Слова: отців, братів і сестер в Україні та на місійних теренах за кордоном. Після Молебня до Богородиці, відбувалася конференція по історії Церкви в Україні, а головна увага акцентувалася на темі Псевдособору 1946 року та виході Церкви з підпілля. Конференцію проводив доцент Івано-Франківського Прикарпатського університету п. Олег Єгрешій. Закінчився день переглядом фільму, про повернення в Україну Кардинала Мирослава-Івана Любачівського.

Третій підготовчий день був присвячений Ювілеям Згромадження та молитві за всіх жертводавців будівництва храму та всіх доброчинців Згромадження. В часі Божественної Літургії, відбувався обряд прийняття нових членів до ІІІ Чину мирян. Після Служби Божої, були конференції про Згромадження. Першу доповідь мав отець Теодор Мацапула, ВС – Провінційний Настоятель Згромадження в Україні. Він заторкнув тему місійності та початків заснування у світі.

Отець Йосиф Монтес, ВС, поділився з усіма присутніми своїми спогадами про початки Згромадження в Україні, оскільки він був одним із двох перших отців-аргентинців, що приїхали на нашу землю для служіння. Він розповідав про те, як отримав призначення на місію в Україну, про свої хвилювання від того, що попередньо не тільки не був особисто, ані, навіть, не чув нічого про нашу країну. Але, як свідчить на особистому досвіді, віддаючись на Боже провидіння, Господь провадить у свій спосіб, і додає людині все, чого їй не вистачає. Як згадує отець, що ця місія (в Україні) стала можливою за сприяння та на прохання Владики Андрія (Сапеляка), Єпископа в Аргентині, який сам є вихідцем з України.

Ще одне свідченням присутнім дав отець Фернандо Браво, ВС, поділившись своїм особистим досвідом про формування місійного духа Згромадження в Україні. Отець ділився своїм подивом того, яку довіру мали перші монаші покликання до Згромадження, яке було не тільки молодим в Україні, але і у світі. Казав, що ця довіра, так би мовити, була безпідставною, бо ще не було жодних плодів, якими могло б пишатися Згромадження. Але попри всі труднощі, які були на той час, Сам Господь провадив молодих юнаків у монашому покликанні, які зараз вже і самі є священиками, і продовжують Воплочення Слова Божого у душах інших.

І на завершення, всі присутні мали змогу побачити прем’єру фільму про Згромадження Воплоченого Слова в Україні.

Четвертий і останній день підготовки, був по-своєму особливим: його перша частина була присвячена дітям, саме для них поблизу і у самому храмі відбувався ораторій, де діти могли прилучатися до різних ігор та забав, отримуючи велику кількість радості та задоволення. Після обіду також відбувався футбольний турнір, де всі, від наймолодших до парафіяльних футбольних ветеранів, мали змогу продемонструвати свою фізичну форму та майстерність у вправлянні з м’ячем.

Вечірні святкування розпочиналися о 18:00 годині у монастирському садку Великою Вечірнею з Литією, бо саме в такий спосіб (з вечора) – Свята Церква завжди розпочинає святкування будь-якого свята. Після Великої Вечірні, розпочиналася розважальна програма: вечір пісні і танцю. В часі цього розважального вечора, гостинні парафіяни частували всіх присутніх смачними макаронами, щоб ніхто з учасників святкувань не залишився голодним. Також в часі цього вечора всі присутні мали змогу долучитися до чергової акції, придбавши печену домашню ковбаску, а виручені кошти направлені на завершення облаштування бічних сходів храму.

У програмі вечора взяли участь колективи з Івано-Франківської Обласної філармонії на чолі з директором п. Андрієм Савкою, а також гості з сусідньої Польщі, але головну частину взяли на себе Роман Калин (вокаліст гурту Ґрин Джоли), та разом з ним отці нашого монастиря: о. Софрон Зелінський, ВС та о. Петро Цідило, ВС.

І ось настав той довгоочікуваний день – день Храмового празника. Велика чисельність гостей надавала Архиєрейській Літургії, яку очолив Митрополит Івано-Франківський Володимир (Війтишин), особливої торжественності та святковості. Службу Божу також співслужили отці Воплоченого Слова, які прибули на свято із Закарпаття та Вінниці, а також місцеве духовенство та два священики  з Німеччини. В часі Літургії біло уділено священичі свячення двом дияконам – Тарасу Вілюрі та Василю Філіповичу. А також відбувся Чин поставлення в диякони нашого брата Луки Шаламая, ВС, що в скорому часі закінчує навчання в міжнародній семінарії, що в Італії.

Особливістю цього дня було виставлення для привселюдного вшанування мощей Святого Івана Павла ІІ – з крові святого. Мощі урочистою процесійною ходою у супроводі оркестру були пронесені від монастиря до Храму.

Після Архиєрейської Літургії о. Теодор, ВС, від імені Генерального Настоятеля о. Карлоса Вокера, ВС, привітав усіх з нагоди цих Ювілеїв, а також диякона Луку з прийняттям дияконських свячень та о. Йосафата із 10-літнім ювілеєм священства.

Святкування продовжилося святковим концертом, що відбувся на храмовому подвір’ї, за участю різних колективів. Також цього дня відбувалося чимало різноманітних вже існуючих та нових акцій, які об’єднувала одна мета: дати людям доброї волі можливість зробити свій внесок у розбудову не тільки парафіяльного храму, але і монастирсько-парафіяльного центру імені Святого Івана Павла ІІ.

Тож нехай Всемилостивий Господь благословить всіх, хто спричинився до цього свята, і допоможе ще більше працювати на славу Божу і добро для людей, щоб такі заходи могли єднати всіх людей доброї волі біля храму, а відтак – біля Самого Христа.

Прес-центр Згромадження

This entry was posted in звс, новини, парафії ЗВС, спільноти ЗВС and tagged , , . Bookmark the permalink.

Ваш коментар