Ігнатіянські реколекції в монастирі Воплоченого Слова

1x1.trans Ігнатіянські реколекції в монастирі Воплоченого Слова

З 28 липня по 1 серпня при чоловічому монастирі Воплоченого Слова відбувалися Духовні Вправи згідно методу св. Ігнатія з Лойоли, іспанського святого містика. Це – особлива практика у Католицькій Церкві, яка допомагає відкинути різного роду прив’язаності і відновити бажання жити святим життям, набратися чесноти великодушності і у всьому наслідувати Господа Ісуса, звичайно, відмовившись від гріха. Тричі на рік такі духовні зустрічі – вправи відбуваються при монастирі у Крихівцях (Івано-Франківськ) для чоловіків і хлопців від 17 років.

Святий Ігнатій Лойола, засновник ордену Єзуїтів, завжди наголошував на чесноті великодушності у наслідуванні Христа – у щоденному житті, у школі, у молитві. З життя святого пригадуєть такий момент, коли при подорожі до Рима зі своїми першими послідовниками хтось запитав: «Що маємо відповісти, якщо запитають: хто ми?», а святий відповів: «Скажемо, що ми: Товариство Ісуса». А ті, що хочуть належати до товариства Ісуса, звичайно повинні бути великодушними. Великодушність, згідно слів Папи Франциска – це «мати велике серце, велич духа, мати великі ідеали, бажання чинити великі речі, щоб дати відповідь на те, чого Бог від нас просить, і саме тому добре виконувати щоденні справи».

 Сам Святий Ігнатій писав про Духовні Вправи: «Це найкраща річ, яку в цьому житті можу собі уявити і, опираючись на власний досвід, зрозуміти, щоб людина могла сама з них користати й іншим принести користь і допомогу». Нещодавно префект Конгрегації у справах єпископів, кардинал Марк Уелле, в інтерв’ю виданню «L’Osservatore Romano» сказав, що Церква заохочуватиме єпископів проходити Духовні Вправи згідно методу Святого Ігнатія, щоби єпископи дійсно були людьми молитви, проповідниками і свідками, а насамперед пастирями, які би «пахли своїми вівцями», тобто були близькими до свого народу, а також, щоб краще мали змогу звершувати душпастирське і духовне розпізнавання.

Дякуєм Богові за дар і можливість самим брати участь і проводити Духовні Вправи Святого Ігнатія.

о. Йосафат Бойко, ВС,

проповідник Духовних Вправ

This entry was posted in ІІІ Чин, духовні вправи, новини and tagged , . Bookmark the permalink.

Ваш коментар