Молитва за Україну на Чоловічому таборі

1x1.trans Молитва за Україну на Чоловічому таборі

Серед різноманітних літніх відпочинкових заходів, які організовують священики Згромадження Воплоченого Слова, є один дуже особливий. Це – табір для чоловіків. Такий табір вперше було проведено у 2007 році, і тоді він налічував всього 6 чоловік, а вже цього року було 52 учасників. Він, вже традиційно, проходив в урочищі Драгобрат на Закарпатті – у наметах, під відкритим небом. Учасники – це звичайні миряни різних професій, практикуючі християни, які здійснюють свої християнські обов’язки у своїх родинах та на місцях праці. Капеланами табору були священики Софрон Зелінський, ВС та Йосафат Бойко, ВС.

 

Хтось би запитав: чому саме для чоловіків?

Найперше, тому що чоловік – голова сім’ї, він є той, хто управляє родиною, а, отже від нього дуже багато залежить у родині. Наскільки чоловік зуміє бути образом Ісуса Христа, Батька і Вчителя у своїй сім’ї, настільки він зуміє привести цілу родину до Бога. Таким є ідеал християнської родини. Про це навчає свята Церква через апостола Павла: «Жінки нехай коряться своїм чоловікам, як Господеві, бо чоловік голова жінки, як і Христос – голова Церкви, свого тіла, якого він Спаситель» (Єф. 5,22-23). Як бачимо, апостол прирівнює роль чоловіка перед родиною до ролі Ісуса Христа перед Церквою. Тому, формування чоловіків – це дуже важлива місія, яка лежить на Церкві. Митрополит Андрей (Шептицький) у молитві за українську родину благає Господа словами: «Дай нам таких батьків, які голосно й відверто признавалися б до божественної Твоєї Євангелії і до Твоєї служби. Дай нам батьків, які для своїх дітей були б прикладом християнського життя, правдивими опікунами та добрими провідниками в житті», а у молитві за український народ каже: «Благослови всі наші родини, щоб батьки були зразковими й ревними християнами».

Що ж ті чоловіки там, на Драгобраті, робили?

Відпочивали, молилися, працювали і куховарили. Християнський табір – це духовний відпочинок. Це час для дозвілля, для роздумів над життям та відносин з Богом. Це відпочинок від роботи і обов’язків.

Молитва у таборі – це один з головних моментів в часі дня. Зранку, після зарядки і перед сніданком є час на ранішні молитви. Вони відбувалися на наметовому містечку перед великим хрестом у центрі. Відтак кожного дня учасники мали змогу брати участь у Святій Літургії: один раз на горі Жандарм перед Хрестом, один раз біля Озера Герешаска (1577 м. над рівнем моря), а один раз у таборі.

Звичайно, всі учасники приступили до Святої Сповіді, щоб могти приймати Пресвяту Євхаристію. Сповіді відбувалися перед богослужіннями у різних місцях, високо в горах, «близько неба».

Також кожного дня всі учасники молилися вервицю за родини і за Україну.

Іншим молитовним моментом табору була «Хресна Дорога» в часі походу на гору Близниця. Минулого року, в рамках табору, було встановлено великий металевий хрест, а цього року таборовики йшли до нього хресною ходою, роздумуючи над страстями нашого Господа, жертвуючи цю молитву за мир в Україні.

Яку ж працю там виконували чоловіки?

Це збирання та підготовка дров на ватру, це і розкладання та складання наметів, це і прибирання табору, приготування їжі, миття посуду. Кожен у таборі мав свої відповідальності. Насправді, кожен ставився до своїх обов’язків дуже відповідально, тому все вдалося згідно попередньо сформованого плану. Шашлик, борщ, печена риба, грибна юшка та багато чого смачного готували наші чоловіки. А щоразу після приймання їжі, в нас відбувалася розважальна пісенна програма: народні пісні у супроводі гітари, акордеону, сопілки та барабана. Пісенний репертуар був дуже різноманітний.

Слухання проповідей і наук є елементом формування у таборі.

Табір має за ціль наблизити чоловіків до Бога і до активного церковного життя, щоби вони переживали за загальне добро і розвиток нашої Церкви. Формаційні науки та проповіді стосувалися формування волі чоловіка, «розпізнання духів» на основі навчання святого Ігнатія з Лойоли, праці над собою та прагнення молитовного життя, дбання про добре, чисте подружнє співжиття, боротьби зі спокусами.

Дякуємо Господу Богу за чудову погоду, що суттєво допомогло нам здійснити цей чудовий літній захід – християнський табір для чоловіків на Драгобраті.

Прес-центр Згромадження

This entry was posted in новини, табори and tagged , . Bookmark the permalink.

Ваш коментар