Патріарх благословив наріжний камінь храму Святої Софії, Премудрості Божої

1x1.trans Патріарх благословив наріжний камінь храму Святої Софії, Премудрості Божої

Неділя, 3 серпня 2014 року  це історичний день для Чернечої Родини Воплоченого Слова. Саме цього дня, після урочистого завершення Патріаршої Прощі до Галицької чудотворної ікони Матері Божої, що у Крилосі та свячення єпископа-помічника для Івано-Франківської Архієпархії, наш Патріарх Святослав завітав до контемплятивного монастиря Сестер Служебниць Господа і Діви Марії з  Матара, Чернечої Родини Воплоченого Слова. Це перший офіційний візит Глави Церкви до нашої Чернечої Родини.

Сестри-монахині, спільно з головою міста Бурштина п. Петром Курляком та допомогою мешканців міста подбали про належне приготування. Якщо хтось відвідував сестер десь місяць-два тому, в цей день не впізнав би подвір’я: воно було насправді гарно впорядковане під будівництво майбутнього храму Святої Софії, Премудрості Божої.

Патріарх приїхав у супроводі Митрополита Володимира, та свого секретаря о. Олега Олекси. Біля машини його зустріли Мати Марія Кор Дульче (Провінційна настоятелька Сестер в Україні), с. Марія Кальваріо (представниця Генеральної Ради Сестер з Риму) та с. Марія Сліз (настоятелька місійної спільноти у Бурштині. Зі словом привітання від імені Чернечої Родини звернувся о. Теодор Мацапула, ВС, Провінційний Настоятель Згромадження в Україні, наголосивши, що для нас є великою радістю вітати не лише Главу Церкви, але і Духовного Батька, Отця.

Відтак відбувся обряд посвяти хреста і наріжного каменя під будівництво монастирського храму Святої Софії, Премудрості Божої. Блаженнішому співслужили священики-монахи та єпархіальні священики, очолювані деканом Бурштинським о. Дмитром Шмігелем.

Звертаючись до присутніх, Патріарх зокрема наголосив: «Ми щойно заклали і благословили наріжний камінь для будівництва нового храму. Деякі невіруючі, дивлячись на те, що ми зробили, запитують себе: в Україні такий скрутний час, навіщо починати будівництво нової церкви? Ці кошти можна вкласти в щось більш практичне… Але ми, віруючі, кажемо, що наріжним каменем усього Всесвіту і кожного людського життя, усякої держави є Господь Бог. Наріжним каменем, якого відкидали і відкидають, є Ісус Христос… Той, хто опирається на нього, може збудувати будь-що. Особливо в непевний час нам необхідно мати наріжний камінь, на якого можна опертися, і серед моря різного невідомого і непевного знайти щось вічне та непорушне».

Від імені міської громади зі словом привітання звернувся до Блаженнішого голова міста п. Петро Курляк.

Відтак, Блаженніший Святослав, у супроводі священиків монахів, та сестер-настоятельок, зайшли до контемплятивної частини монастиря, де на даний час здійснюють своє служіння 4 сестри монахині. Мати Марія Цариця розповіла Патріарху про служіння контемплятивних сестер, показавши дім і каплицю. Відтак, у центральній каплиці, де здійснюються спільні богослужіння, відбувся обряд Прийняття двох нових сестер до спільноти. Тут Патріарх просив всіх молитися за наших вірних у Донецьку, які переживають непрості часи і переслідування, та за мир в Україні.

Вийшовши з монастиря, всі присутні прощалися з Патріархом веселим і урочистим «многаліттям».

Дякуємо Богові за такий чудовий історичний візит нашого Патріарха, а сестрам бажаємо витривалості у покликанні та допомоги у зведенні святині.

Прес-центр Згромадження

This entry was posted in заходи, звс, новини, сестри and tagged , , . Bookmark the permalink.

Ваш коментар