Святкування Хрещення України у парафії Свв. Кирила і Методія

1x1.trans Святкування Хрещення України у парафії Свв. Кирила і Методія

28 липня – це день святого рівноапостольного Володимира, день, в який наша Церква згадує історичну подію Хрещення Руси-України. В нашій парафії це свято пройшло дуже урочисто. Літургію очолив о. Фернандо Браво, ВС, а проповідь виголосив о. Йосафат Бойко,ВС, настоятель парафії.

У своїй промові о. Йосафат сказав: «Сьогодні ми прийшли до храму і маємо на це три важливі причини: першою причиною є те, що сьогодні день народження у Бозі нашої Батьківщини – день Хрещення України. Тому ми дякуємо Богові за цей дар. Хочемо собі пригадати священиків, які нас хрестили, і нагадати про обов’язки хресних батьків, якщо ми ними є». Проповідник закликав всіх запитати себе, чи я знаю ім’я священика, який нас хрестив.

Другою причиною, згідно слів отця-пароха, є подячна Служба Божа, на якій дякуємо за дар служіння отця Фернандо Браво, ВС, який від 1998 року служив в Україні, а тепер від’їжджає на нове призначення до Греції. І тут о. Йосафат наголосив на тому, як важливо є цінувати священика і його служіння. «Стається так, що інколи люди не мають правдивого розуміння священства  і його служіння: інколи переоцінюють, а інколи недооцінюють. Недооцінюють, коли вважають, що священик найманець, мовляв «ми Вам платимо зарплату і ви нам повинні робити те, чи інше», недооцінюють, коли тішаться священиком, коли він може «вирішувати» («рішати») різні питання світського характеру. Переоцінюють, коли вважають, що священик досконалий, непомильний, чи всемогучий. І тут є небезпека, що при першій його помилці чи упадку відходять від Церкви і говорять зле про Святу Церкву. Цінувати священика – означає дякувати Богові за дар служіння, користати з його послуг – Святих Таїнств і молитов, сповіді і духовної розмови. Цінувати священика, як того, хто нам представляє Ісуса Христа – «AlterChristus» та уділяє нам Його у святому Причасті».

Третьою причиною є початок Духовних Вправ для чоловіків і хлопців, які вирішили 4 дні побути у мовчанці, на самоті з Господом Богом та у роздумах над своїм життям, щоб, очистившись від гріхів, повернутися до світу і нести Господа у середовище свого життя і праці.

В часі Літургії, перед Символом Віри, відбувся обряд відновлення хресних обіцянок (відречення сатани і обіцянка служити Христові), а по Святій Літургії відбулося мирування – помзання святим єлеєм рук присутніх з наміром, щоби вони пам’ятали обов’язок християн бути «руками Христа» у сучасному світі.

У свою чергу, отець Фернандо Браво, ВС, подякував Богові за роки його служіння в Україні, і представив всім присутнім маленьку презентацію про Грецію, країну свого нового призначення.

Всі іменинники в цей день отримали в дар книгу Історії Церкви в Україні.

Прес-служба парафії

This entry was posted in заходи, парафії ЗВС. Bookmark the permalink.

Ваш коментар