Книга «Третій Чин», автора Олега Жерноклеєва

1x1.trans Книга «Третій Чин», автора Олега Жерноклеєва

Нещодавно в Івано-Франківську побачила світ книга Олега Жерноклеєва «Третій чин». Це історичне дослідження присвячене місцю та ролі мирян у чернечих спільнотах Католицької церкви.

Традиція прийняття мирян та заснування світських братств у складі чернечих Орденів і Згромаджень, як і сама назва для цього суспільного феномену – Третій чин – є дуже давньою і в країнах Західної Європи сягає кінця ХІІ – початку ХІІІ ст. Головним мотивом, яким керувалася й досі керується Церква, творячи світські відгалуження в структурі чернечих орденів, є привнесення духовності цих орденів у дім і повсякденне життя людей, пов’язаних з орденом, а також поширення цієї духовності на світ довкола них. Важливою є також тісна співпраця мирян і монахів у здійсненні християнської місії у світі, і зокрема у справах поширення віри, ділах милосердя тощо.

У наші дні, Третій чин – це спільноти віруючих мирян, які прагнуть присвятити своє життя Богові, не полишаючи свого світського стану й мирських занять. Досвід діяльності таких об’єднань у Церкві становить майже 800 років і став предметом розгляду на сторінках книги. Вона охоплює увагою основні віхи історії Третіх чинів у структурі різних чернечих орденів: францисканців, домініканців, кармелітів, василіан та інших – від їхньої появи й до сьогодення.

Автор книги – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри всесвітньої історії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ). Видання підготовлене та здійснене за сприяння Згромадження Воплоченого Слова і присвячене 30-літтю його заснування. Сам автор є членом ІІІ Чину Згромадження Воплоченого Слова.

Перша презентація книги «Третій чин» відбудеться в середу, 10 вересня, о 19.00 у конференц-залі храм Свв. Кирила і Методія (м. Івано-Франківськ (Крихівці), вул. Вербова, 32) за участю науковців, священиків, монахів і монахинь, представників сучасних Третіх чинів та інших гостей. О 18.00 годині служитиметься свята Літургія за родини.

 Контактна особа – ієрм. Йосафат Бойко, ВС

(тел.: +3 80 (98) 94-88-025 )

Прес-центр Згромадження

This entry was posted in ІІІ Чин, заходи, конференції, новини, покликання and tagged , , . Bookmark the permalink.

Ваш коментар