Настоятель парафії Гази, о. Хорхе Ернандес, ВС, на аудієнції з Папою

1x1.trans Настоятель парафії Гази, о. Хорхе Ернандес, ВС, на аудієнції з Папою

На приватній аудієнції Папа Франциск прийняв о. Хорхе Ернандеса, ВС, настоятеля єдиної римо-католицької парафії в секторі Гази.

Отець Хорхе приїхав до Рима, користаючись проголошеним припиненням вогню між Хамасом та Ізраїлем, після 50 днів битв і бомбардувань. Втишення конфлікту відкрило Газу також і для іншої діяльності — надходження гуманітарної допомоги для змучених війною цивільних людей. Цю підтримку вже несе Карітас латинського патріархату Єрусалима. Найбільше потрібні їжа та засоби гігієни. Католицька організація також думає про «портфелики» для учнів християнських центрів, де незабаром має розпочатися шкільний рік. На подальший час планується відбудовування розбомблених будинків. Карітас уже зібрав на це мільйон доларів.

Пошкоджено вибухами снарядів також і будівлі парафії в Газі, де настоятелем сам о. Ернандес, аргентинець за походженням, член Згромадження Воплоченого Слова. Відомо, що Святіший Отець дуже переймався долею парафіян свого співвітчизника. Спеціальне благословення для них Папа минулого місяця вислав мейлом. Також під час аудієнції, яка тривала 45 хвилин, Папа Франциск вислухав розповідь про події в Газі, також і про можливість надати для біженців парафію та школи, які належать до Латинського патріархату Єрусалима. Зі свого боку, як сказав о. Ернандес, він заохочує місцевих католиків давати християнське свідчення, попри страждання, яких вони зазнають.

«Протягом усього конфлікту Папа виражав нам свою близькість. Його підтримка, щоб ми там, у Газі, були “сіллю землі”, була для нас у цей час дуже важливою. Це його послання про необхідність давати свідчення, про те, що страждання вписане у наше життя. А нам випало свідчити про Ісуса саме на тій землі, яка бачила Його страждання, Його смерть, але також і Його Воскресіння. Тому Папа часто казав нам: відваги, вперед! Папа усвідомлює, що ми становимо меншину. Йдеться про 1350 християн на майже 2 млн. мешканців, причому з них тільки 136 — католики. Наша співпраця з православними складається дуже добре, багато чого ми робимо разом. Зусилля, яких докладає Папа заради повернення миру у Святій Землі, цінуються людьми різних релігій, зарівно ізраїльтянами, як і палестинцями. Ми розраховуємо, що нинішнє порозуміння буде тривалим. Ми більше не хочемо бачити страждання двох народів. Ми повинні усвідомити, що у війні немає справжніх переможців, що програють усі. Мир можливий, однак його потрібно будувати на справедливості. Він вимагає зречень і жертв, а також діалогу з другою стороною», — сказав о. Хорхе Ернандес.

За матеріалами Ватиканського Радіо.

This entry was posted in звс на світі, новини, парафії ЗВС and tagged , . Bookmark the permalink.

Ваш коментар