Презентація книги “ІІІ Чин” у Івано-Франківську

1x1.trans Презентація книги ІІІ Чин у Івано Франківську

«Третій чин. Миряни в католицьких спільнотах: Нариси історії», – така повна назва дослідження, над яким майже 10 років працював Олег Жерноклеєв, доктор історичних наук, професор Прикарпатського Національного університету ім. В Стефаника.

Стимулом до написання даної праці став вступ автора у 2005 р. до ІІІ Чину Згромадження Воплоченого Слова, харизмою якого є євангелізація культури. Як історик, п. Олег вирішив дослідити аспекти впливу віруючих мирян на хід розвитку європейської цивілізації і, зокрема, становлення культури таких епох, як Середньовіччя, Бароко, Новий час і аж до буремних літ ХХ ст. Він з’ясував, що чимало членів Третіх Чинів були проголошені святими Католицької Церкви, наприклад, до терціаріїв-францисканців належали такі видатні діячі, як Васко да Гама, Данте Аліг’єрі, Франческо Петрарка, Сервантес, Лопе де Вега, Христофор Колумб, Томас Мор, Ференц Ліст та багато інших.

У своїй книзі, яку професор називає «вступом до глибокого дослідження теми», він описує терціаріїв таких найчисельніших римо-католицьких чернечих Чинів, як францисканці, домінікани і кармеліти. А серед греко-католицьких, зупиняється на дослідженні  Третього Чину Василіян, Редемптористів та Згромадження Воплоченого Слова. Особливо цікавими є додатки, вміщені наприкінці книги, в яких подані статути перечислених мирянських спільнот. В роботі над перекладами цих документів та інших джерел автору допомагала донька Ілона, магістр міжнародних відносин. А в написанні історії українських Третіх Чинів неабияк допомогли спогади очевидців, які пережили нелегкі часи підпілля УГКЦ в Радянському Союзі. Деякі з них, наприклад, с. Християна Голомідова, ІІІ Чин св. Василія Великого  та п. Ольга Рогацька, ІІІ Чин Редемптористів взяли участь у презентації книги, що відбулася на парафії свв. Кирила і Методія в Крихівцях, Івано-Франківської міськради. Саме до цієї парафії належить автор книги та її видавці – власники видавництва «Фоліант» і саме за сприяння її настоятеля, ієрм. Йосафата Бойка, ВС, книга побачила світ.

В презентації видання взяли участь науковці-історики Мирослав Волощук та Олег Єгрешій, які високо оцінили дослідницьку діяльність професора Жерноклеєва та відзначили новаторську постановку теми. Перший член ІІІ Чину ВС Мирослав Возняк поділився поглядами щодо ролі мирян в євангелізації суспільного середовища, в якому вони живуть і працюють.

На згадку про першу презентацію книги адміністратор парафії свв. Кирила і Методія ієрм. Йосафат Бойко, ВС, подарував професору Олегу Жерноклеєву старовинну ікону Ісуса Христа з двома апостолами – св. Петром і св. Андрієм, що були найвірнішими послідовниками Спасителя, з побажанням такої ж апостольської ревності у служінні Богові і Церкві.

11 вересня така презентація відбулася у смт. Дубове (Тячівського р-ну, Закарпатської обл.) на запрошення ієрм. Теодора Мацапули, ВС, адміністратора парафії та Провінційного Настоятеля Згромадження Воплоченого Слова, а 14 вересня при парафії Христа Царя Отців Василіян в Івано-Франківську, на запрошення членів ІІІ Чину Святого Василія Великого.

Щодо придбання книг, звертатися до ієрм. Йосафата Бойка, ВС.

Прес-центр Згромадження

This entry was posted in ІІІ Чин, конференції, новини and tagged , , . Bookmark the permalink.

Ваш коментар