Храмовий празник та вічні обіти у Вінниці

1x1.trans Храмовий празник та вічні обіти у Вінниці

14 жовтня парафія Покрова Пресвятої Богородиці, УГКЦ, м. Вінниці, святкувала свій храмовий празник. Чимало вірних зібралося цього дня, щоб спільно, у великій парафіяльній родині, святкувати головний празник всієї парафії, празник Покрова Пресвятої Богородиці.

Проте цього дня у парафії було подвійне свято, оскільки крім храмового празника, звершувалася ще одна торжественна подія – отець Теодосій Савчук, ВС, сотрудник парафії, урочисто складав свої довічні монаші обіти у Згромадженні Воплоченого Слова, до якого він належить.

Чимало парафіян зібралися цього дня у храмі, як також прибули на святкування і гості з Івано-Франківська та Закарпаття. У святкуваннях брали участь також чимала кількість духовенства. Божественну Літургію очолив ієромонах Теодор Мацапула, ВС, Провінційний Настоятель Згромадження Воплоченого Слова, отці якого з 2012 року опікуються парафією. Співслужили Літургію місцеві священики з Вінницького протопресвітерства, очолювані отцем-деканом Миколаєм Дуркальцем, а також на свято прибули парох та дядько отця Теодосія – о. Іван Петрів та о. Дмитро Кубацький, а від монашої спільноти був присутній о. Петро Цідило, ВС, з Івано-Франківська. Серед присутніх також були сестри-монахині Чину Святого Василія Великого з Києва, та Служебниці Господа і Діви Марії з Матара, Чернечої Родини Воплоченого Слова.

В часі проповіді, після читання Євангелія, отець Теодор наголосив на особливості монашого покликання, як також пояснив, у чому полягає суть складання монаших обітів. Після проповіді розпочався чин складання  вічних обітів.

«Гляди, які обітниці даєш Владиці Христові; Ангели стоять тут невидимі, щоб записати це ісповідання і з нього будеш суджений в другий прихід Господа нашого Ісуса Христа, а браття і люди, тут присутні, свідчитимуть про тебе колись перед Господом… Гляди, що ніхто тебе не примушує до цих врочистих обітів. Знай, що ти з власної волі хочеш зобов’язатися урочистими вічними обітами Богові. Тож приступи до Жертовника Господнього і складай Богові свої обітниці. Ось Христос тут невидимо присутній» – такими словами пригадував Настоятель отцеві важливість дотримання обітів, що складалися того дня не тільки у присутності вірних та гостей парафії, але і Самого Господа. Саме після цих слів, отець Теодосій зачитав перед Престолом формулу вічних обітів.

Після Божественної Літургії, відбувалося водосвяття та мирування з нагоди храмового празника, а відтак святкування продовжилося у цокольному приміщенні храму святковим обідом.

Дякуємо Господу Богу та Його Пречистій Матері з таку гарну можливість святкувати разом такі величні свята, як Храмовий празник та монаші вічні обіти. Нехай Божа милість перебуває завжди з нами.

Прес-центр парафії

This entry was posted in звс, новини, парафії ЗВС, спільноти ЗВС and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Ваш коментар