Папські Хрест та Ікона у Вінниці

1x1.trans Папські Хрест та Ікона у Вінниці

27 вересня 2014 р. в парафії Покрова Пресвятої Богородиці, УГКЦ, м. Вінниці перебували символи Світових Днів Молоді, Хрест та Ікона, подарованих святим Іваном Павлом ІІ усій молоді світу, адже в рамках підготовки до Світового Дня Молоді, що відбудеться у Кракові (Польща) в 2016 році, в Україні з 6 вересня до 4 жовтня вперше перебувають Молодіжний Хрест та Ікона Світових Днів Молоді. Саме у свято Воздвиження Хреста Господнього ми мали велику ласку від Бога, воздвигнути цей Хрест в нашій парафії. Це справді, – Боже Провидіння.

Молитовний вечір та нічні чування – ми посвятили особливішому наміренню: за мир в Україні та за молодь нашої парафії. Після торжественної, належної зустрічі, вже в храмі, перед Службою Божою, наша парафіяльна молодь найперше нам всім розповіла про ідею Світових Днів молоді та про значення цього Хреста та Ікони, згідно святого Папи Івана Павла ІІ:

«Дорога молоде! З нагоди завершення Святого року поручаю вам знак цього Ювілейного року: Хрест Христа! Несіть його світом як знак любові Господа Ісуса до людства і сповіщайте всім, що спасіння та відкуплення є лише в Христі померлому і воскреслому», – промовив 22 квітня 1984 р. Б. св. Іван Павло II, даруючи молоді Хрест. «Ікона буде знаком материнської присутності Марії поруч з молоддю, які покликані, подібно до св. апостола Івана, прийняти її у своє життя», – наголосив він у 2003 р., передаючи молоді копію чудотворної ікони Марії Покровительки Римського Народу (Salus Populi Romani).

По завершенню Св. Літургії, було мирування, цілування Хреста та Ікони. Опісля – наука з Послання святого папи Івана Павла II до молоді всього світу. Потім всі вийшли знову надвір, де відбувся обхід навколо церкви разом із цими Символами, що дало змогу роздумувати про «Сім слів Христа на Хресті», а також зрозуміти глибину Його жертви. Здійснити цей обхід мали можливість люди різного покоління, єднаючись у спільній молитві. Несли хрест та ікону по черзі – молодь, дідусі та бабусі, батьки та священики.

Кожний з присутніх мав велику нагоду помолитись біля Хреста та Ікони в особистих наміреннях та дякувати Богові за можливість в цей день перебувати у підніжжя хреста разом із Марією. Саме в цей вечір і в цю ніч, ми мали можливість споглядати сцену, яка була дуже дорога Івану Павлу ІІ, що власне сталася виражена на його папському гербі: Марія, яка стоїть під Хрестом.

Дякуємо Богові за таку велику ласку для нас, а також всім тим, хто сприяв здійсненню цій важливій історичній події для нашої парафії.

This entry was posted in дні молоді, новини, парафії ЗВС and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Ваш коментар