«Церква Христова – моя родина» – Зустріч Родин у Вінниці

1x1.trans «Церква Христова   моя родина»   Зустріч Родин у Вінниці

«Любіть Церкву!
Вона є вашою родиною й духовним храмом,
живим камінням якого ви покликані бути»

Св. Іван Павло ІІ,
Україна – Львів, 2001 р. Б.

13 вересня у Вінниці, в парафіяльному храмі Покрова Пресвятої Богородиці, отці Згромадження Воплоченого Слова організовували Зустріч Родин. Метою Зустрічі було чергове роздумування над метою сім’ї, а головне – над її роллю та участю у парафіяльному та церковному житті.

На запрошення отців відгукнулася чимала кількість парафіяльних родин: всіх учасників було понад 100 осіб, з яких 50 були присутні цілими родинами, у тому числі і з дітьми. Вікова різноманітність надавала колориту Зустрічі, оскільки були від щойно одружених, до тих, хто цьогоріч святкували золоте весілля. Перші мали змогу пізнавати та набиратися досвіду, а другі мали можливість свідчити Боже діяння у сім’ї.

Головну частину складала наука на тему «Церква Христова – моя родина», яку підготував та провадив настоятель парафії ієромонах Григорій Рогацький, ВС.

Ця наука розпочалася із застанови над поняттями що таке Церква і що таке родина, і чи між ними існує взаємозв’язок чи протиставлення. Далі йшлося про те, що образ Церкви як родини чітко виявився в часі підпілля: наша Церква і тоді була на взір однієї родини, родини Христа і саме тому їй вдалося вистояти. «Сьогодні ми дякуємо цим людям, які на своїх плечах перенесли це підпілля і нам дали оце дорогоцінне свідчення. Однак не можемо зупинятися на минулому. Сьогодні Господь від нас очікує того самого – бути родиною у його Церкві, користаючи науку минулого» – сказав в часі науки отець Григорій.

Після науки відбувався святковий обід, в часі якого всі присутні мали чудову нагоду не тільки насолоджуватися смачними стравами, але і ближче знайомитися та спілкуватися між собою, чим засвідчувати любов та єдність великої парафіяльної Родини. А святковим подарунком для всіх став виступ парафіяльного гурту «Семисвіччя», який потішив усіх своїми прекрасними, просякнутими глибоким змістом, піснями.

Після обіду, відбувалася наступна частина Зустрічі – праця в групах. Саме тут усі присутні мали можливість висловлювати свої думки.

Після праці в групах, була відслужена Божественна Літургія в наміренні за родини, але перед нею, всі сімейні пари мали нагоду відновити свої подружні обітниці. Також відбулося привітання тих пар, що цього року відзначають першу річницю подружнього життя. Завершилась Зустріч посвяченням дітей під Покров Пресвятої Богородиці. І, на знак засвідчення взаємної  любові, діти подарували Богородиці білі троянди.

  А наступного дня, у неділю, відбувалося благословення подружніх пар, які цього року відзначають ювілеї 25 та 50-ліття від укладення Святої Тайни Подружжя. Свідчення та приклад їхнього життя повинен надихати молодші покоління, щоб і самим зростати у подружній вірності та відданості, розуміючи, що саме Христос дає силу зростати у любові, зберігаючи ті обіцянки та постанови, дані в моменті укладення Подружжя.

Сподіваємося, що такі зустрічі стануть для родин та сімей парафії гарною нагодою зближуватися між собою, єднаючись у міцну і велику парафіяльну спільноту.

This entry was posted in дні родин, заходи, новини, парафії ЗВС, статті and tagged , . Bookmark the permalink.

Ваш коментар