Дні Святого Йосафата в Італії

1x1.trans Дні Святого Йосафата в Італії

Вже за доброю традицією, в Міжнародній семінарії св. Папи Вітальяно, що в Італії,  де навчаються українські семінаристи нашого Згромадження, відзначався день пам’яті св. Йосафата – 12-го за Григоріанським, і 25 листопада за Юліанським календарем, а також 20 листопада згадували 25-у річницю виходу УГКЦ із підпілля.

Одна з найбільших драм сьогодення – неправильне розуміння значення свободи. Дуже часто поширюється її надуживання, що веде людину до повного ув’язнення.

Вони, хоч були ув’язнені, все ж таки залишались вільними, бо добре змогли зрозуміти слова ап. Павла – «Христос нас визволив на те, щоб ми були свобідні» (Гал. 5,1). Справжня свобода ідентифікується зі святістю, вірою і любов’ю. Саме це якнайкраще проявилося в житті святих і блаженних, дні яких ми відзначали в семінарії.

Отож, 12 листопада була відслужена Служба Божа у візантійсько-українському обряді в семінарії, що знаходиться в містечку Монтеф’ясконе. Літургія служилася для всіх семінаристів, та настоятелів семінарії. Її співали брати-семінаристи та сестри-монахині, а деякі частини супроводжувалися прекрасним співомсемінарійного хору.

Після Божественної Літургії відбулася святкова вечеря, як завжди, з українськими традиційними стравами, які приготувала мама нашого семінариста, бр. Павла. Під час вечері співали традиційні пісні під звуки акордеону, а після трапези, було продемонстровано фільм про місійну працю Згромадження Воплоченого Слова в Україні, переклад і озвучення на італійську мову якого були зроблені зусиллями наших семінаристів-українців. Це свято закінчилося, як зазвичай, піснею до Богородиці.

25 листопада продовжили відзначати пам’ять св. Йосафата. Цього разу молячись на його гробі у соборі св. Петра (у Ватикані) святу Літургію, яку очолив Владика Іриней Білик, ЧСВВ – канонік базиліки Санта Марія Маджоре, у співслужінні 6-ти священиків. Після Літургії було відслужено панахиду за загиблими під час штучного голодомору в Україні, а також за всіх тих, що загинули в останні часи за свободу в Україні.

Опісля зробили невеличку екскурсію із нашими семінаристами  в соборі св. Петра, молячись біля новопроголошених святих Пап Івана Павла ІІ і Івана ХХІІІ. Бачили різні архитвори собору: “П’єта” Мікеланджело, балдахін Берніні. Піднялися також на купол собору, звідки відкривається красивий вигляд на велику частину Риму, потім зійшли у крипту, де поховано більшу частину пап і кардиналів, але найголовнішим було те, що протягом 5 хвилин змогли молитися біля гробу самого апостола Петра.

Також хотілося б згадати про конференцію, яку провів єрм. Антоній Вацеба, ВС, 20 листопада для семінаристів в день пам’яті виходу УГКЦ із підпілля. Він стисло розповів про історію Церкви на Україні, приділивши особливу увагу рокам комуністичних часів і переслідувань нашої Церкви, згадавши також життя новомучеників української землі.

З нашої сторони, бачачи свідчення мученицької смерті святого Йосафата і мучеників комуністичних переслідувань, не маємо залишатись холодними, але повинні запалити своє серце ще більшою любов’ю до правди, що може освітити темряву, в якій знаходиться світ, правди Христа, яка єдина може нас звільнити з тенет гріхів – «і спізнаєте правду, і правда визволить вас» (Ів. 8, 32).

бр. Михайло Леспух, ВС
семінарист

This entry was posted in звс, звс на світі, новини, семінарія and tagged , , . Bookmark the permalink.

Ваш коментар