Святий Йосафат помер за Церкву

1x1.trans Святий Йосафат помер за Церкву

25 листопада 2014 року у парафії Святих Кирила і Методія відбувся молитовний вечір, присвячений пам’ятному дню Святого Священномученика Йосафата (Кунцевича). Святу Літургію очолив о. Йосафат Бойко, ВС, Настоятель парафії, а свою проповідь зосередив на одній з частин Символу віри: «Вірую в Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву». Опісля було відслужено акафіст Всім Святим перед мощами Святого Йосафата, які в цей день були виставлені для привселюдного вшанування.

У своїй проповіді отець Настоятель звернув увагу вірних на те, що Святий Йосафат помер за «Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву». «Нині можна почути таку думку, ніби «немає різниці, яка Церква, Бог же ж один». Ця думка, яка так тонко входить у спосіб мислення сучасної людини, і в якій багато людей навіть не помічають чогось неправдивого, є наслідком сучасної думки і течії, яку філософи називають «релятивізмом», тобто що кожен думає як хоче, незалежно від того чи це правда чи ні. Ця думка «немає різниці, яка Церква», противиться розуму людини, який Господь дав, щоб людина пізнавала правду. Ця думка противиться об’явленню Святого Письма і вченню Церкви в цілому», – сказав о. Йосафат.

Святий Йосафат помер не за «яку не-будь Церкву», але за Єдину Христову Церкву, яку Ісус, після визнання віри Святого Петра: «Ти – Христос, Бога живого Син» (Мт. 16,16) заснував на Петрі, звернувши свої слова до апостола: «Ти – Петро (скеля), і що я на цій скелі я збудую мою Церкву і що пекельні ворота  її не подолають» (Мт. 16,18). Сам Господь, що об’явив нам Бога Отця, основує Церкву на Петрі і вибирає апостолів, які йдуть проповідувати Боже Царство і всіх закликати до спасіння. До таких апостолів, які аж до смерті були вірними Христові і Його «Єдиній, Святій, Соборній і Апостольській Церкві», належить наш, рідний по крові, Святий Священномученик Йосафат Кунцевич, тіло якого знаходиться у базиліці св. Петра у Ватикані.

Просимо у Господа благодаті, через заступництво Святого Йосафата, щоб бути вірними дітьми Святої Католицької Церкви, про яку писав наш Великий Митрополит Андрей у 1901 році: «Держіться своїх духовних Отців! Слухайте і любіть їх! Ніколи не дайте себе звести людям, які хотіли б Вас від Святої Церкви відірвати! Пам’ятайте, що Бог не є Отцем тієї людини, матір’ю якої не є свята Церква. Тому будьте вірними дітьми святої Католицької Церкви!»

 Прес-центр парафії

This entry was posted in новини, парафії ЗВС and tagged , . Bookmark the permalink.

Ваш коментар