Дні Богопосвяченого життя у Івано-Франківську

1x1.trans Дні Богопосвяченого життя у Івано Франківську

Протягом трьох днів богопосвячені особи Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ розважали над таїнством покликання до особливого служіння згідно трьох євангельських рад: послуху, чистоти і убожества. Зокрема, 13 лютого в Монастирі Сестер Василіянок, відбулася Вечірня та Божественна Літургія з конференцією на тему: «Митрополит Андрей Шептицький і монашество», яку виголосив о. Йосафат Фітель, ЧСВВ.

14 лютого у молитовній каплиці при Чоловічому Монастирі Місійного Товариства святого Андрея три архієреї: Митрополит Володимир (Війтишин), Владика Йосафат (Мощич) і Владика Тарас (Сеньків) очолили Святкову Вечірню з Литією. Конференцію на тему: «50-ліття документу «Perfectae caritatis» про оновлення богопосвяченого життя» виголосив Владика Йосафат Мощич, Єпископ-Помічник Івано-Франківської Архієпархії

В часі Вечірні, після Литії – двоє членів Місійного Товариства св. Андрія Первозванного склали свої перші обіти, серед яких о. Іван Сеньків, приятель Митрополита Володимира і Владики Тараса з часів підпілля.

Недільна урочиста Архієрейська Свята Літургія стала кульмінаційним моментом згаданого заходу, що тривав 3 дні. Божественну Літургію очолив Архієпископ і Митрополит Володимир (Війтишин) у співслужінні Владики Йосафата (Мощича), о. Йосафата Бойка, ВС, Синкела у справах монашества Івано-Франківської Архієпархії та настоятелів місцевих чоловічих спільнот богопосвяченого життя.

Проповідь, з благословення Митрополита, виголосив о. Йосафат Бойко, ВС, зазначивши, що “богопосвячене життя, день якого відзначає Католицька Церква саме у празник Стрітення Господнього, є способом життя самого Христа” і в такі непрості часи Церква закликає монашество, посвячених Богу осіб до особливого служіння ближнім і, в контексті нинішньої неділі – дня благодійсності і соціального служіння, до особливого служіння потребуючим”.

Проповідник прирівняв богопосвячених осіб до свічок, які всі люди тримали у руках засвіченими, мовляв, свічка корисна тоді, коли вона світить, навіть якщо згоряє, знищує себе для добра оточуючих. Подібно і богопосвячені особи, вони корисні, цінні, коли “згоряють” для Бога, для Церкви і для вірних через своє служіння і чинення діл милосердя.

По відправі, Митрополит Володимир привітав всіх присутніх богопосвячених осіб від імені Церкви, духовенства і вірних.

 Комісія у справах монашества Івано-Франківської Архиєпархії

Довідка:
Ще у 1997 році Св. Йоан Павло ІІ, Папа, в празник Стрітення Господнього встановив Всесвітній День Богопосвяченого Життя, дбаючи, щоб уся Церква глибше задумалася над цим даром.

 У таїнстві Стрітення бачимо як Богородиця жертвує Богові найбільший Дар, який отримала – свого Сина Ісуса Христа, тим самим приносячи й себе в жертву. Це є символом того, як батьки жертвують своїх дітей, які отримали особливе покликання у житті, на служіння Богові. Подібну жертву з самих себе для любові до Христа складають богопосвячені особи, бо як читаємо у апостольському повчанні «Vita consecrata»: «Богопосвячене життя, що ґрунтується на прикладі життя і на вченні Господа нашого Ісуса Христа, – це дар Бога Отця своїй Церкві за діянням Святого Духа. Через євангельські ради притаманні Ісусові риси – чистота, вбогість і послух – набувають у світі постійної «видимості» і спрямовують погляд віруючих до того таїнства Божого Царства, яке вже діє в історії, але остаточно виповниться в небі» (св. Йоан Павло ІІ, «Богопосвячене Життя», 1).

This entry was posted in заходи, звс, конференції, новини, статті and tagged , . Bookmark the permalink.

Ваш коментар