Вінничани в гостях у Андрея Шептицького

1x1.trans Вінничани в гостях у Андрея Шептицького

23-24 травня, у Парафії Покрова Пресвятої Богородиці м. Вінниці, що під опікою Отців Згромадження Воплоченого Слова, відбулося паломництво до місця народження та служіння Митрополита Андрея (Шептицького).

Митрополит Шептицький є однією з найбільших та найяскравіших постатей в Українській історії ХХ століття. І тепер, відзначаючи 150 років від його дня Народження, отцями Воплоченого Слова з Вінниці було організоване паломництво до місць народження та служіння Українського Мойсея – Митрополита Андрея (Шептицького). Саме в таких спосіб, вже не просто слухаючи про цю постать, але ніби дотикаючись частинки живої історії, пов’язаної з Митрополитом.

В суботу, 23 травня, 42 паломників з Вінниці відправилися до села Прилбичі, Яворівського району Львівської області, де і народився Роман, а в майбутньому Андрей Шептицький. Тут, у храмі, збудованому на честь Митрополита Андрея та Блаженного Климентія Шептицьких, отці Григорій Рогацький, ВС та Теодосій Савчук, ВС відслужили Божественну Літургію. Очолив її отець Андрій Стадницький, який є парохом села Прилбичі. Після Літургії, отець Андрій розповів прочанам з Вінниці короткі відомості з біографії Андрея та його сім’ї, які супроводжував відео-слайдами. По закінченні, прочани вирушили до каплиці-усипальниці родини Шептицьких, де отець-парох розповів історію самої усипальниці, і того, що до неї відноситься з біографії самого Митрополита. Також відвідали римо-католицький костел у сусідньому селі, де був охрещений Роман Марія Олександр Шептицький (саме такі імена отримав майбутній Митрополит Андрей при хрещенні).

Опісля паломники відправилися до Львова, де у Архикатедральному Соборі Святого Юра, вони молилися Архиєрейську вечірню з утренею, яку очолив Єпископ-Помічник Львівський, Кир Венедикт, а відразу по богослужіннях, відвідали та молилися у крипті Собору, де спочиває тіло Митрополита. Опісля прочан прийняв Митрополит Ігор (Возьняк) у Митрополичих палатах, де Владика провів коротку екскурсію.

Наступний день прочани розпочали Божественною Літургією, яку відслужили отці у Соборі Святого Юра, а опісля відправилися відвідати Національний музей імені Андрея Шептицького, який він сам і заснував, а згодом відвідали та молилися у деяких величних храмах міста.

Сподіваємося, що це паломництво не залишить байдужими нікого з його учасників, а навпаки, дасть можливість глибшого утвердження у правдивій Христовій вірі через свідчення постаті Митрополита Андрея (Шептицького), великого Сина нашого народу і нашої Святої Церкви.

Прес-центр парафії

This entry was posted in звс, новини, паломництва, парафії ЗВС, спільноти ЗВС. Bookmark the permalink.

Ваш коментар