Чернеча Родина Воплоченого Слова перед Богородицею у Зарваниці

1x1.trans Чернеча Родина Воплоченого Слова перед Богородицею у Зарваниці

У щорічній прощі до Зарваниці, яку організовує Згромадження Воплоченого Слова з наміренням «за християнські родини та нові покликання до богопосвяченого стану», цього року взяло участь понад 1000 осіб. Вона, зазвичай, відбувається у суботу перед празником Покрова Пресвятої Богородиці і цього року припала на 10 жовтня. У ній взяли участь 15 священиків, близько 40 монахинь та численні вірні, парафіяни та друзі Чернечої Родин Воплоченого Слова з різних міст України. Подячну Божественну Літургію у Соборі Зарваницької Божої Матері очолив Владика Теодор (Мартинюк), єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Архієпархії УГКЦ.

Проща до Зарваниці, яку організовує наше Згромадження, має одну ціль – з’єднати у молитві та спілкуванні всіх вірних-мирян, якими опікуються та яким служать священики та сестри нашої Чернечої Родини у різних місцях України. Цього року прочани представляли Івано-Франківщину, Вінницю, смт. Дубове (Закарпаття), Стрий, Львів, Бурштин та інші.

Наша проща була приурочена двом Ювілеям – Рокові Митрополита Андрея в УГКЦ та Україні, і Рокові Богопосвяченого Життя у Католицькій Церкві. Це було паломництво подяки Богові та Марії Зарваницькій – кожної осені ми прагнемо спільною молитвою подякувати Богові за наших вірних, друзів, парафіян, а також паломництво прохання – ласки витривалості у покликанні для всіх богопосвячених осіб та за нові покликання до такого стану життя служіння Богові.

Розпочалася прощі від старої (парафіяльної) церкви, звідки урочисто зі співом пісень пішою ходою направилися до Собору, де на площі перед яким було представлено намірення прощі та всіх присутніх, священиків і делегації. Відтак було представлено випуск церковних календарів на 2016 рік із ображеннями ікон та образів з храму Святих Кирила і Методія в Івано-Франківську.  Потім всі присутні приступали до Святого Таїнства Покаяння та взяли участь у Божественній Літургії, яку очолив Владика Теодор (Мартинюк). Єпископ звернувся до присутніх зі словом про Марію, а також побажав всім представникам Чернечої Родини Воплоченого Слова наснаги до апостольського служіння.

Відтак відбулося освячення води біля джерела, а потім святкова трапеза та невелика концертна програма на площі перед Собором, де всі присутні споживали їжу та святкували.

Після трапези прочани взяли участь у Хресній Дорозі, на якій з проповіддю звернулися о. Теодосій Савчук, ВС (Вінниця) та о. Андрій Кудлик, ІІІ Чин ВС (Івано-Франківськ). Зокрема, о. Андрій, звернувся до присутніх зі словом про родину, як її треба захищати і пропагувати, як українські родини повинні дбати за численне потомство, посилаючись на слова Митрополита Андрея Шептицького. На завершення Хресної Дороги о. Йосафат Бойко, ВС нагадав про потребу молитися за родини, підтримувати Папу Римського та Патріарха і Єпископів у цьому непростому завданні – голосити правду про родину і сім’ю, бо від цього залежить  добро нашого народу.

На завершення, всі отримали благословення біля джерела та приступили до чудотворної ікони Зарваницької Божої Матері.

Дякуємо Богові за дар життя та служіння у родині Воплоченого Слова.

 о. Йосафат Бойко, ВС

This entry was posted in заходи, звс, новини, паломництва, парафії ЗВС and tagged . Bookmark the permalink.

Ваш коментар