День Святого Йосафата та складання Вічних обітів у Італії

1x1.trans День Святого Йосафата та складання Вічних обітів у Італії

1x1.trans День Святого Йосафата та складання Вічних обітів у Італії

«Католицька Церква високо цінує інститути, і літургійні обряди, церковне передання та правопорядок християнського життя Східних Церков. Бо в цих Церквах, що славляться шани гідною давниною, сяє передання, яке походить від апостолів через отців і яке становить частину божественно об’явленої й неподільної спадщини всієї Церкви» (Декрет про Східні Церкви 1. ІІ Ватиканський Собор).

Ці слова дуже добре синтезують у собі той мотив, чому, власне, у нашій міжнародній семінарії Святого Папи Вітальяно, що в Італії, семінаристи-монахи нашого Згромадження, що належать до Східного Візантійського обряду, формуються згідно своєї традиції та власного обряду Греко-Католицької Церкви. Вивчаючи історичну, літургійну, духовну, та культурну спадщину своєї Східної Церкви, також не забувають достойно відзначати пам’ять тих святих, які своїм життям приклалися до написання славних сторінок історії цієї многостраждальної Христової Церкви.

З цієї причини, в день 12 листопада, коли Католицька Церква (за Григоріанським календарем) вшановує пам’ять святого священномученика Йосафата, що є покровителем єдності Східних Церков з Апостольським Престолом, святкування отримали особливий характер з причини складання вічних обітів отцем Антонієм Вацебою, ВС.

Вечором цього дня, вся семінарійна спільнота зібралася на Божественну Літургію, яку очолив о. Антоній у співслужінні багатьох отців нашого Згромадження. Божественну Літургію своїм співом супроводжували також сестри нашої Чернечої Родини та семінарійний хор, виконуючи хорові твори церковнослов’янською та грецькою мовами.

В сам момент складання обітів, кандидат, представляючись перед Настоятелем і Чернечою спільнотою, ніби ще раз підкреслює добровільне прохання, щоб Господь прийняв його посвяту. Це дуже влучно підкреслює текст самої Божественної Літургії: «Господи Боже вседержителю, єдиний святий, Ти приймаєш жертву хваління від тих, що призивають Тебе всім серцем, (…) сподоби нас знайти благодать перед Тобою, щоб була Тобі приємна жертва». В такий спосіб, перед о. Рікардом Клареєм, делегованим Провінційним Настоятелем о. Ернесто Капарросом, о. Антоній остаточно посвятив своє життя Богу в Згромадженні Воплоченого Слова складаючи обіти убогості, чистоти і послуху, дотримуючись яких у витривалості «до кінця свого життя, а по смерті зможе оглядати славу Божу в небі» (з чину складання вічних).

Після Літургії, святкування продовжились вечерею з традиційними українськими стравами, народними піснями па презентацією короткого відео приготовлене семінаристами про українські міста, мистецтво та культуру. Особливою гостею на святі була мама о. Антонія, саме якій завдячуємо приготування святкової вечері.

Дякуємо Богові і всім хто прилучився до організації цього свята, і молимось за наші Чернечі спільноти в Україні і за їх не легку місію, просячи в Господа через заступництво святого священномученика Йосафата дару Церковної єдності, якій він посвятив усе своє життя а в кінці пролив за це свою кров.

Пресцентр Згромадження з Італії

This entry was posted in заходи, звс, звс на світі, новини, семінарія and tagged , . Bookmark the permalink.

Ваш коментар