Отці Воплоченого Слова в Італії відслужили Літургію за Єдність християн

1x1.trans Отці Воплоченого Слова в Італії відслужили Літургію за Єдність християн

З 18 по 25 січня у всьому світі триває Тиждень молитви за єдність християн. Темою цьогорічного тижня молитов є «Покликані звіщати всім величні діла Божі». Матеріали для цьогорічних молитов були приготовані в Латвії, а за основу були взяті слова святого апостола Петра: «Ви ж – рід вибраний, царське священство, народ святий, люд, придбаний на те, щоб звістувати похвали того, хто вас покликав з темряви у дивне своє світло» (І Пт. 2,9).

Так 24 січня, в контексті Тижня молитов за єдність християн, у містечку Понтінія (провінція Латина, Італія), в контемплятивному монастирі сестер Служебниць Господа і Діви Марії з Матара (Чернечої Родини Воплоченого Слова), разом із сестрами-монахинями молилися також отці і брати Згромадження Воплоченого Слова, зокрема відслуживши Божественну Літургію св. Йоана Золотоустого у Візантійському обряді. Святий Йоан Павло ІІ, Папа Римський, завжди говорив, що Христова Церква «дихає двома легенями – Східною і Західною».

Очолив Літургію ієрм. Антоній Вацеба, ВС у спів служінні з ієрм. Теодосієм Савчуком, ВС. Отець Антоній вже кілька років проживає і служить у міжнародній семінарії Згромадження Воплоченого Слова в Італії, допомагаючи у формуванні монахів-українців, які, після навчання в семінарії, переважно, повертаються в Україну для провадження місійної праці на Батьківщині. У проповіді, о. Антоній згадав про святих Кирила і Методія, просвітителів слов’янських народів, які мали великий і важливий вплив на формування християнства у Східній Європі, і як вони зберегли вірність своєму післанництву з Константинополя, але у тісній єдності з Апостольським престолом.

Дякуємо Богу і Пресвятій Богородиці, за можливість долучатися до всесвітньої молитви за єдність християн. Сподіваємося, що ці молитви дозволять нам у скорому часі перемогти ту людську гординю, яка є єдиною перешкодою до єднання Христового Тіла – Його Церкви.

Коротко з історії Тижня молитов за єдність християн:

Традиція молитов за єдність християн є дуже давньою, їх початок сягає XIX століття. Спершу це були молитви за навернення «іновірців», і тільки пізніше витворилося розуміння потреби молитви за єдність усіх християн, беручи за основу заповідь самого Христа: «щоб усі були одно» (Йо. 17,21). Так, починаючи з 1935 року, розпочато спільну молитву, яку можна вважати за початок сучасного Тижня молитов за єдність християн.

І сам час проведення такого Тижня молитов за єдність християн, з 18 по 25 січня, також було обрано невипадково. Цей тиждень, за Григоріанським календарем, завершується саме в день навернення апостола Павла, що  відзначається 25 січня. Саме цей Апостол, через свою місійність та проповідництво, носить титул «Апостола народів».

Прес-центр Згромадження, Італія

This entry was posted in заходи, звс, новини, парафії ЗВС, статті and tagged . Bookmark the permalink.

Ваш коментар