Ювілейне Різдво з Папою Франциском

1x1.trans Ювілейне Різдво з Папою Франциском

Подорожувати люблять багато людей, але є досить велика різниця між подорожжю і паломництвом, бо паломництво це подорож святими місцями з наміром очищення від гріхів та отриманням особливих Божих благодатей. Паломництво відбувається місцями святих, тими, де святі народжувалися, проживали і осягали свою особисту досконалість через тісний зв’язок з Господом.

Кожного року при парафії Святих Кирила і Методія в Івано-Франківську (Крихівцях) ми організовуємо паломництво святими місцями – в березні до Святої Землі, а восени до Європи. Так минулого року ми подорожували до Фатіми і Люрду, а цього року поїхали на Різдво до Риму, щоб святкувати разом з Папою Франциском.

Наша паломницька група складалася з 54 прочан, які протягом 12 днів відвідали багато святих місць, а саме: Кальварію Зебжидовську, Вадовіце, Краків (св. Фаустину), Падую (св. Антонія і св. Луку), Венецію, Лорето (хатинку Богородиці з Назарету), Сан Джованні Ротондо (Падре Піо), Барі (св. Миколая), Муняно дкль Кардінале (св. Філомену), Рим та Відень.

Ціль наша – це святкувати Різдво Христове з наступником апостола Петра, Папою Франциском. Але, поки ми доїхали до Рима, ми відвідали багато святих, імена яких відому всьому світові. В кожному місці ми служили Божественні Літургії, приступали до святих таїнств Покаяння і Причастя, відвідували місця відомих святих, щоби просити у них заступництва перед Господом та старатися наслідувати Господа, вдивляючись у їх приклади. Старалися дотримуватися всіх умов, щоби отримати повний відпуст дочасних кар, оскільки триває Ювілейний Рік Божого Милосердя.

Молитовний дух супроводжував всіх паломників: ранкові і вечірні молитви, щоденна Служба божа, пісні та інші молитви у святих місцях. Саме молитва дає силу та витривалість, особливо у непрості хвилини життя, а одна з цілей паломництва – це практикувати молитву і посвячуватися молитві в наміренні потребуючих.

У Римі ми мали декілька дуже цінних моментів – відвідали  Папську Базиліку Санта Марія Маджоре, одну з 4 римських базилік, в яких відкриті Ювілейні Святі Двері. Відтак відвідали рам отців Редемптористів, де знаходиться чудотворна ікона Неустанної Помочі. Є у Римі біля Колізею маленька українська церковця Святих Сергія і Вакха, єдина парафіяльна українська церква у Римі. Колізей, Площа Венеції, Фонтан Треві та Площа Іспанії – це відомі всьому світові римські цінності, які ми мали змогу відвідати. В останній день нашого перебування у Римі ми відвідали також і базиліку Святої Софії у Римі, яку збудував світлої пам’яті Патріарх Йосиф Сліпий.

Інша особливість вічного міста – це Ватикан і Собор Святого Петра. В самому соборі є дві унікальності, пов’язані з Україною – гріб українського святого Йосафата Кунцевича та дві мозаїки Святих Володимира і Ольги, хрестителів Руси-України. На гробі святого Йосафата Владика Іриней Білик, канонік папської базиліки Санта Марія Маджоре, для нашої паломницької групи відслужив Божественну Літургію.

Ввечері 24 грудня ми мали прекрасну можливість співслужити Службу Божу з Папою Франциском, а наші паломники брати активну участь у цій відправі. Ще досі звучать слова Папи на проповіді: «Сьогодні народився Божий Син: усе змінилося. Спаситель світу прийшов, аби причаститися нашій людській природі, ми вже більше не самотні й не покинуті… Сьогодні ми наново відкриваємо те, ким ми є! Цієї ночі нам вказано шлях, яким слід пройти, аби досягти до мети. Відтепер повинен згаснути будь-який страх і боязнь, тому що світло показує нам шлях до Вифлеєма. Ми не можемо залишатися бездіяльними. Нам не дозволено залишатися непорушними. Ми повинні йти, щоб побачити нашого Спасителя, покладеного в яслах. Ось вона, причина радості й відради: це Дитя «народилося для нас», «дане нам», як звіщає пророк Ісая (пор. 9, 5). Людові, що понад дві тисячі років проходить усіма дорогами світу, аби вчинити кожну людину учасником цієї радості, довірено місію допомагати пізнавати «Князя миру», стаючи Його дієвим знаряддям між народами»

Ми дякуємо Богові за чудову можливість відвідати ці святі місця і за те, що Він, як Милосердний і Добрий Батько нами опікувався протягом цілого нашого паломництва.

о. Йосафат Бойко, ВС

This entry was posted in Uncategorized, заходи, звс, новини, парафії ЗВС and tagged , , . Bookmark the permalink.

Ваш коментар