Служба Божа Провінційного Настоятеля для семінаристів

1x1.trans Служба Божа Провінційного Настоятеля для семінаристів

26 липня, в каплиці міжнародної семінарії Згромадження Воплоченого Слова Провінційний настоятель української Провінції «Зарваницької Божої Матері», ієрм. Теодор Мацапула, ВС, відслужив Божественну Літургію для семінаристів-українців візантійського обряду. Співслужили йому ієрм. Григорій Рогацький, ВС – настоятель монашої спільноти Йосифа Сліпого та парох Парафії Покрова Пресвятої Богородиці м. Вінниці (обраний делегат на Генеральну Капітулу), ієрм. Антоній Вацеба, ВС – форматор семінарії ЗВС в Італії, та ієрм. Теодосій Савчук, ВС.

У своїй проповіді, о. Теодор роздумував про 2 види спокус, які трапляються у чернечому житті, особливо в часі формування: про спокуси «минулого і майбутнього». Перша не дає монаху йти вперед у формуванні, але завжди повертає його до тих речей, осіб, спогадів того, що було в минулому, представляючи те ким міг би зараз бути чи що міг би осягнути, якби не пішов у монастир; і друга навпаки – акцентує увагу на майбутньому, «чи закінчу семінарію, на яку місію мене відправлять настоятелі…», не даючи можливості акцентуватися на сьогоденні. «Завжди треба жити сьогоднішнім днем – сказав отець, – вчорашній день вже не наш, а завтрашній день ще не є наш. Тому саме сьогодні маємо робити все якнайкраще. Навіть, якщо це є найелементарніші речі: чи то готування на кухні, чи прибирання…». Саме це, за словами отця Теодора, є найкращим способом зростання, формування та підготовки до подальшого священичого служіння у Згромадженні.

Після Літургії, отці Теодор та Григорій відправилися в аеропорт щоб якнайшвидше повернутися в Україну, щоби приступати до втілення всіх планів та пропозицій Генеральної Капітули для покращення місії та служіння Згромадження в Україні.

Нагадаємо, що 20 липня, вже новоутворений Генеральний Уряд, одним зі своїх рішень, підніс Українську Делегацію «Зарваницької Божої Матері» до статусу Провінції, а Провінційним Настоятелем був обраний ієромонах Теодор Мацапула, ВС.

Прес-центр Згромадження зІталії

This entry was posted in звс, звс на світі, новини, семінарія, спільноти ЗВС, статті and tagged , , . Bookmark the permalink.

Ваш коментар