Екопатріотична проща до гори Яворина

1x1.trans  Екопатріотична проща до гори Яворина

28 жовтня вінницька молодь вирушила на екологічно-патріотичну прощу в гори.

Еко-патріотичні прощі вже встигли стати популярними та традиційними. Зазвичай, їх організовують брати-семінаристи Львівської духовної семінарії під проводом брата Сергія Довби, а участь бере українська патріотична молодь, яка прагне глибше пізнати та відкрити для себе Бога в Його створінні.

Кожна проща є унікальною та має свої намірення. Дана – присвячена вшануванню загиблих Героїв Небесної Сотні, воїнівУГА, ОУН-УПА, всіх захисників Вітчизни, котрі віддали нині своє життя на Сході України.

Також було відзначено 72 річницю переставлення слуги Божого Андрея Шептицького та Міжнародний День попередження експлуатації навколишнього середовища під час війни та військових конфліктів.

Після прибуття до Львова, вінницькі прочани познайомились з львівськими та разом відправились до міста Долини Івано-Франківської області.

У містечку ми спільно помолилися панахиду за загиблими Героями Майдану за Захисниками Вітчизни (†2014-16р.Б), за усіма воїнами УСС, УГА, ОУН-УПА (народженими, загиблими або похованими на Бойківщині), за Ярославом Мельником («Робертом»), крайовим провідником ОУН-УПА “Захід-Карпати” (†01.11.1946), його дружиною Антоніною Мельник та побратимами на занедбаному місцевому цвинтарі.

Далі еко-прочани вирушили до села Липи, де з місцевим парохом, о. Василем Бурієм чували при нічній ватрі, молитися, співати пісні під гітару, частувалися «повстанською» юшкою та чудовим узваром.

Духівник прощі, о. Михайло Дзуль, представив присутнім діяльність церковної природоохоронної інституції – Еко-бюрота провів відео-презентацію, присвячену еко-вихованню кожного християнина.

Другий день прощі розпочався Божественною Літургією у храмі Вознесіння ГНІХ. Священики прощі,о. Василь та о. Михайло, у своїх проповідях наголосили на тому, що «бережливе ставлення до довкілля та природних багатств є своєрідним виявом любові до Бога і патріотизму до нашої неньки України».

Після гарячого сніданку, приготованому на вогнищі, молодь вирушила на гору Яворина. У часі сходження прочани розважали над стаціями екологічної Хресної Дороги. Молитва спонукала до призадуми над особистим життям та проведення паралелі між муками і стражданнями Бога Сина на хресті та кривдою, яку завдають сучасні люди Богу Творцю через нищення Його створіння.

Кульмінацією сходження була ХІІ Стація на місці загибелі крайового провідника УПА Ярослава Мельника та інших повстанців, котрі 70 років тому віддали свої життя за Батьківщину. А завершилася Хресна Дорога на повстанському цвинтарі в лісі, де було відслужено Панахиду та виконано Державний гімн України.

На зворотньому шляху еко-прочани прибрали маршрут від сміття, яке залишили туристи та місцеві жителі, на цій кров’ю политій та освяченій землі.

В суботу, вечером, маршрут продовжився до монастиря отців василіан у селі Гошеві, де прочани мали прекрасну нагоду заночувати та молитися перед Царицею Карпатського краю – чудотворною іконою Гошівської Богородиці.

Після спільної Вервиці у монастирі,всі вирушили до Стрия, де відвідали Меморіальний комплекс «Борцям за волю України». Візит до музею, який є колишньою в’язницею,та розповідь екскурсовода про страшні звірства радянської влади, залишили у серці кожного глибокий болісний слід.

На території музею о. Лука очолив молитву за загиблими Героями, за невинно убієнними жертвами комуністичного режиму, за те, щоб такі трагедії більше ніколи не траплялись.

Варто зазначити, що протягом цілої прощі, незважаючи на насичений графік, дощ, фізичну втому, відчувався піднесений настрій, молитовний дух та висока екологічна свідомість і культура молоді.

Завершили прощу в потязі,піснями під гітару та виконанням Гімну прочан “О, Царице!”

This entry was posted in anuncios, news, Uncategorized, заходи, звс, новини, фото. Bookmark the permalink.

Ваш коментар