ЗУСТРІЧ ХРИСТА У ЧЕРНЕЧІЙ РОДИНІ ВОПЛОЧЕНОГО СЛОВА

1x1.trans ЗУСТРІЧ ХРИСТА У ЧЕРНЕЧІЙ РОДИНІ ВОПЛОЧЕНОГО СЛОВА

Вже стало доброю щорічною традицією, що 6 січня, в навечір’я Різдва ГНІХ (за юліанським календарем), вся Чернеча Родина Воплоченого Слова (в Італії) збирається для спільного святкування Рождества Христового.

Нічого не розпочинається без молитви, так і це святкування просто не могло відбутися без Божественної Літургії (у візантійському обряді). Її очолив ієромонах Антоній Вацеба, ВС – префект Міжнародної семінарії св. Вітальяна Воплоченого1x1.trans ЗУСТРІЧ ХРИСТА У ЧЕРНЕЧІЙ РОДИНІ ВОПЛОЧЕНОГО СЛОВА

Слова в Італії. Співслужили Літургію: ієрм. Ґуставо Нієто, ВС – Генеральний настоятель Згромадження, ієрм. Ернесто Капаррос, ВС – Провінційний настоятель (до складу провінції входять Італія, Греція та Албанія), ієрм. Андрес Бонелльо, ВС – ректор Семінарії ЗВС в Італії, та чисельне духовенство Згромадження, що з’їхалися з різних куточків не лише Італії, але і світу, і того дня святкували разом із нами.

1x1.trans ЗУСТРІЧ ХРИСТА У ЧЕРНЕЧІЙ РОДИНІ ВОПЛОЧЕНОГО СЛОВА

У своїй проповіді, звертаючись в першу чергу до членів Чернечої Родини, о. Антоній,
згадав слова св. Йоана Павла ІІ, та сказав: «Як Христос є знаком протиріччя для світу, так і ми, богопосвячені особи у ХХІ столітті, маємо бути знаком протиріччя. Мусимо протиставитися сучасній зіпсованій культурі, що є повна гедонізму[1], нечистоти, матеріалізму, неправильного користування свободи. Маємо засвідчити цілому світу з його культурою, що наші обіти – знак протиріччя»[2].

Після Літургії, за давньою українською традицією, відбулася Свята вечеря, про яку ретельно подбали сестри Служебниці Господа і Діви Марії з Матара, нашої Чернечої Родини. Не обійшлося, звичайно і без головної страви святвечора – куті, якою отці, брати та сестри (українці) пригощали всіх присутніх.

1x1.trans ЗУСТРІЧ ХРИСТА У ЧЕРНЕЧІЙ РОДИНІ ВОПЛОЧЕНОГО СЛОВА

«Коли сідаємо разом до Святої вечері, то відчуваємо, що разом із нами за цим святковим столом перебуває Пресвята родина – Марія, Йосиф, новонароджене Дитятко Ісус[3]». Такими словами Блаженніший Святослав охарактеризував ту величну та святкову атмосферу, яку можемо знайти за святковим столом Святвечора. А у їх непомильності змогли пересвідчитися всі отці, брати, сестри-монахині, члени ІІІ Чину Згромадження, родичі, доброчинці та друзі, що розділили з нами радість зустрічі Христа – Воплоченого Слова.

Радість та любов були невід’ємними атрибутами вечора, а прикрасами, і, зрештою,1x1.trans ЗУСТРІЧ ХРИСТА У ЧЕРНЕЧІЙ РОДИНІ ВОПЛОЧЕНОГО СЛОВА

закінченням Святвечора стали колядки, які цього вечора звучали українською, латинською, італійською, іспанською, англійською, німецькою, і навіть китайською та російською мовами.

Тож нехай Христос, Воплочене Слово, що знову приходить у наш світ задля нашого спасіння, благословить усіх нас, подасть сили, мужності та витривалості всім членам нашої Чернечої Родини не тільки у проповідуванні, а, найперше, самим жити Воплоченим Словом, а, відтак, продовжувати Його Воплочення «у кожній людині, у всій людині і у всіх проявах людини[4]».

Прес-центр Згромадження в Італії

________
[1] Гедонізм — філософський напрям етики, який вважає радість від фізичного задоволення вищим благом і умовою щастя у житті. Тобто, гедоніст - це людина, для якої головною метою в житті і найвищим благом є отримання насолод і задоволення
[2] З проповіді ієрм. Антонія Вацеби, ВС, на Божественній Літургії
[3] З «Різдвяного привітання Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава», від 6.01.2017 р.
[4] Конституції Згромадження Воплоченого Слова, п. 254

This slideshow requires JavaScript.

This entry was posted in заходи, звс, звс на світі, новини, покликання, спільноти ЗВС. Bookmark the permalink.

Ваш коментар