Свідчення віри – підпільні семінарії УГКЦ

1x1.trans Свідчення віри – підпільні семінарії УГКЦ

1 грудня у міжнародній семінарії Згромадження Воплоченого Слова (м. Монтефіясконе, Італія) відбулася конференція «Підпільні семінарії УГКЦ 1946-1989 рр.», яку проводив о. Петро Голіней, докторант Папського Східного Університету в Римі (Італія).

Після Божественної Літургії, яку о. Петро відслужив для семінаристів з України у каплиці для Східних обрядів,  розпочалася конференція уже для всієї семінарійної спільноти. Тут отець представив історичні та духовні аспекти підпільного формування українських кандидатів до священства в період Радянського Союзу.

У короткому вступі він пояснив історичні обставини, в яких опинилася УГКЦ, коли в Україні було встановлено радянську владу (від 1920-х років), після чого перейшов до відкритої агресії уряду СРСР проти Церкви і спроби її цілковитої ліквідації шляхом проведення псевдособору у березні 1946 року.

Після цього о. Петро стисло розповів про життя та мучеництво деяких єпископів і священиків УГКЦ, які залишилися вірними Церкві до кінця і не завагалися віддати за неї свої життя.

Зокрема доповідач застановився над формуванням майбутніх  священиків у підпільних семінаріях. Важливість, яку це мало для всієї Церкви, важко переоцінити: якби не було цих підпільних семінарій, УГКЦ була б приреченою на знищення через втрату священиків, адже більшість із них були на засланні, а решта були здебільшого старшого віку і мусили переховуватись. Священики, відповідальні за ці семінарії, і самі семінаристи були свідомими тієї постійної небезпеки, яка їм загрожувала, і того майбутнього, до  якого готувались. Ось свідчення одного із семінаристів підпільної семінарії, що була у Львові, Андрія Паньківа: «Ми готувалися в молитвах до майбутніх в’язниць і тортур, і навіть не сподівалися, що СРСР упаде так швидко, але таке було Провидіння Боже.»

Доповідь о. Петра була дуже цікавою особливо для семінаристів що походять з інших країн (у нашій семінарії виховуються брати-семінаристи з 15-ти різних країн світу).

Свідчення багатьох підпільних священиків та семінаристів, які наводив о. Петро під час конференції, було гарною нагодою для наших семінаристів застановитись над важливістю власної формації, яку кожен з них зараз проходить в семінарії. І в такий спосіб більше цінувати те, що ми можемо вивчити та засвоїти зараз, дякувати Богу за можливість доброго формування та скористатися з цього якнайкраще.

Дякуємо о. Петру за його щедрість, з якою він поділитися з нами власним досвідом духовного формування майбутніх священиків, особливо в такий важкий період історії нашої Церкви, як комуністичний атеїзм.

 Брат Симеон Савіцький, ВС

This entry was posted in news, seminario, духовні вправи, звс, звс на світі, покликання. Bookmark the permalink.

Ваш коментар