ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ КАПЕЛАНА УКРАЇНСЬКОЇ ГАЛИЦЬКОЇ АРМІЇ У ГНІВАНІ

1x1.trans ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ КАПЕЛАНА УКРАЇНСЬКОЇ ГАЛИЦЬКОЇ АРМІЇ У ГНІВАНІ

В День Збройних Сил України, 6 грудня 2017 року, учні-краєзнавці Вінницького обласного центру туризму, спорту, краєзнавства та екскурсії, вшанували борця за волю України.

У вшануванні підпоручника польового духівника Української Галицької Армії о. Володимира Ванчицького брали участь представники місцевої влади та священик УГКЦ з м. Вінниці о. Григорій Рогацький, ВС. 

Організатор – вчитель історії та краєзнавства Коваль Олександр Іванович, який вніс вагомий внесок у розвиток патріотичного виховання молоді.
У складі 14 бригади УГА о. Володимир Ванчицький із побратимами звільнив від більшовиків Жмеринку, Вінницю, Гнівань, Витаву. В листопад 1919 року він помер та похований на місцевому цвинтарі. Через 98 років ми дізналися про його життєвий шлях: народився на Тернопіллі, навчався у Тернополі та Львові, боровся за український університет, висвячений у священики митрополитом Андреєм Шептицьким, дбав за розвиток української освіти, культури, розвивав греко-католицьку церкву. В роки революції став на захист України. Його поховання та біографію вдалося відшукати разом із його родичами, які проживають у Києві та Львові. 


Ніна Бегас (Коваль)

This entry was posted in news, звс, угкц. Bookmark the permalink.

Ваш коментар