Новіціат ЗВС

Новіціат “Блжмч. Григорія Хомишина” ЗВС

монаши обіти

монаший пострих

   Покликання до богопосвяченого життя є великим даром для всієї Христової Церкви, тому вся Церква радіє, коли нові особи вирішують відповісти на покликання «йти за Христом», покликання, автором якого є завжди Господь Бог: «Богопосвячене життя, що ґрунтується на прикладі життя і на вченні Господа нашого Ісуса Христа, – це дар Бога Отця своїй Церкві за діянням Святого Духа. Через євангельські ради притаманні Ісусові риси – чистота, вбогість і послух – набувають у світі постійної «видимості» і спрямовують погляд віруючих до того таїнства Божого Царства, яке вже діє в історії, але остаточно виповниться в небі» (Іван Павло ІІ, Богопосвячене життя, 1).

Шлях новіціатцького життя

Кандидатура

   Кандидатура здійснюється через попереднє спілкування кандидата з членами Згромадження з метою ознайомитися з харизмою та обов’язками новіціату. За це спілкування відповідають один чи декілька священиків, призначених Генеральним настоятелем, які мають пізнавати кандидата, його покликання і придатність для того, щоб рекомендувати його до новіціяту.

   Час тривалості кандидатури не є визначеним, а залежить від підготовки кандидата, від рівня людської і християнської зрілості, від його загальної базової культури, від емоційної врівноваженості, від його здатності жити у спільноті та ін., оскільки „більшість труднощів, з яким стикаємось у наш час при формуванні новиків, полягає у тому, що вони, у моменті їх прийняття у новіціат, не мали мінімальної необхідної зрілості” . Тому цей період є необхідним, бо ніхто не може бути прийнятим без відповідної підготовки. Кандидатура не може тривати довше, ніж два роки.

Новіціат
брат, монах

брат-новик читає Апостола

   Життя в Згромадженні починається з новіціяту. Він триває один рік і має за мету, щоб новики пізнали у повноті божественне покликання, особливо власне Згромадження, ознайомилися з його способом життя, узгодили розум і серце з його духом, щоб можна було перевірити їх намір і придатність.

   У ньому новики повинні відповідно готуватись, згідно з вимогами богопосвяченого життя, до складання обітів. Зі свого боку Згромадження вивчає кандидата таким чином, щоб могти прийняти його у своє лоно.

   У новіціаті має переважати духовне формування. Також певне місце займає інтелектуальна підготовка, необхідна для того, щоб новики могли зустрітись з подальшим навчанням. Можна також організовувати пасторалі заходи, особливо по місіонерській практиці, згідно з харизмою, властивою Згромадженню.

   Новики перебувають під опікою магістра, призначеного Генеральним настоятелем за згодою його Ради, до якого можна долучити іншого священика як віце-магістра, залежно від потреби.

   Після випробувального терміну новики отримують монаший габіт.

Складання тимчасових обітів

   По закінченню новіціату новик має бути допущений до складання тимчасових обітів. Прийняття вирішує провінційний настоятель після того, як він почув думку своєї Ради. Тимчасові обіти складаються протягом трьох перших років на період одного року, а потім на період двох років, згідно з конституціями Згромадження.

Дім Новіціату

   Новіціат знаходиться по вул. Вербова, 12, с. Крихівці, м. Івано-Франківськ. Покровителем Новіціату є Блаженномученик Григорій Хомишин (1867-1945), Єпископ Станіславівський.

Подібні публікації:

Дні «Розпізнання Покликання» для юнаків
З 29 липня по 2 серпня 2017 р., при Монастирі Отців Воплоченого Слова у смт. Дубувому Закарпатської обл. відбудулися дні «Розпізнання Покликання» для юнаків, участь в яких взяли 7 осіб, під проводом о. Михайла Леспуха, ВС і о. Василя Харкавого, … >>>
Тиждень спільних канікул
З 26 грудня отці, брати семінаристи, новик Василь, двоє малих семінаристів нашого Згромадження, та просто декілька з наших друзів, груп молоді та підлітків з наших парафій, розпочали тиждень спільних канікул, як у нас називається – «конвівенція». Конвівенція це є спільний … >>>
Урочистості в Згромадженні Воплоченого Слова з нагоди дня заснування
24 березня, напередодні свята Благовіщення (за григоріанським календарем) Згромадження Вопло-ченого Слова відсвяткувало чергову річницю від свого заснування. Вже традиційно до цієї дати усі священики, монахині та члени ІІІ Чину збираються на святкування. А днем раніше, в рамках такої практики як «постійне формування … >>>
більше про Новіціат >>>

Дивіться ще:

[hungryfeed url="http://www.iveukraine.org.ua" max_items="5" feed_fields="" item_fields="title,description" link_target="_blank" truncate_description="100"]