Парафіяльні місії

«Ідіть та проповідуйте Євангеліє всякому cтворінню»

(Мр. 16,15)

  Серед апостолятів нашого Згромадження особливий пріоритет мають місії у парафіях та в сільських місцевостях, згідно з методом і духом св. Альфонса Марії з Лігуорі.

Природа

  Парафіяльна місія – це проста форма проповідування Євангелія народу Божому. Це  виконання заповіді Ісуса Христа: «Ідіть же по всьому світу та проповідуйте Євангеліє всякому творінню. Хто увірує й охреститься, той буде спасенний; а хто не увірує, той буде осуджений» (Мр. 16,15-16).

Мета

  Мету парафіяльної місії за словами св. Людовіка Марії Гріньйона з Монтфорта це – «Відновити християнство у віруючих», а св. Альфонс з Лігуорі каже: «Мета парафіяльної місії – навернути грішників». Папа Іван-Павло ІІ навчав: «Парафіяльна місія є ефективною, коли спонукає до навернення, до повернення до правди і до дружби з Богом тих, хто вже втратив віру і ласку через гріх, кличе до досконалішого життя християн, дає запал душам, переконує жити блаженствами, розбуджує священичі і чернечі покликання».

Види народної місії

  Парафіяльна місія буває різних видів. Найбільш поширена – інтенсивна, яка відбувається протягом 10-15 днів чи більше (теоретично місія має тривати стільки днів, скільки потрібно, щоб привести усіх до Сповіді). Постійна, яка триває більшу частину року (постійне перебування на місці). Молодіжна – в основному в середніх школах, університетах та в інших місцях, де збирається молодь. Дитяча – спрямована до дітей. Місія для хворих, місія на підприємстві. Відкрита – та, яка відбувається через засоби масової інформації. Одночасно можна проводити різні види місії, в залежності від потреби і можливості.

This slideshow requires JavaScript.

Важливість і потреба місії

  Бог хоче спасти світ через місіонерів. У Старому Завіті Він посилав патріархів і пророків. У Новому – Найвищого і Вічного Місіонера – Ісуса Христа. Ісус послав Апостолів. Вся історія Церкви свідчить про працю «робітників». Тому Папа Іван Павло ІІ стверджує: «Традиційні місії є незамінними для постійної та життєвої віднови християнського життя». Тому потрібно йти, говорити, навчати, проповідувати, проголошувати, щоб люди повірили.

  Парафіяльна місія є завжди актуальною, хоча не бракує тих, хто стверджує, що це вже застарілий метод. Святі усіх часів уміли пристосувати місію до різних потреб свого часу. Папа Іван Павло IІ казав: «Я закликаю всіх вас відновити та актуалізувати методи». Також він вказує, що для цього потрібно звернути увагу на дві характеристики місії: просвітлення розуму та батьківське підбадьорення.

  Місія стає ефективною, коли супроводжується молитвою і покутою та спонукає до навернення, до відновлення запалу, до пробудження покликань. І для цього потрібна твердість доктрини та доброта серця.

Програма парафіяльної місії

  Місія намагається притягнути усіх до центру. В центрі місії відбуваються такі заходи: відкриття й акт (чин) послання місіонерів; місійні акти щодня; акт закриття; особлива щоденна діяльність це тоді, коли місіонери відвідують доми. Протягом місії є звичай робити «ранішню вервицю», проїжджаючи по місті дуже раненько, з піснями і короткими закликами. Ці місійні заклики мають використовуватися у проповідях та процесіях, мають бути короткими та суттєвими, легкими для запам’ятовування, сконцентрованими на вічних правдах: милосерді, справедливості Божій, останньому суді, грісі, меті людини і т.д. Наприклад можна закликати людей такими словами: «Прийди на місію! Спаси свою душу!».

Місійний акт

  Місійний акт складається з таких елементів:

  • процесія: зовнішній прояв внутрішньої віри, що притягує людей; можна використовувати ікони святих, що найбільше почитаються у місцевості і т.д.;
  • катехитичний пункт: 5-хвилинний виклад доктринального пункту. Звертається до розуму, має бути навчальним;
  • контроверсія: це дискусія, в якій один захищає католицьку доктрину, а інші атакують найбільш поширеними контраргументами, які люди закидають;
  • місійна проповідь (головна подія): це момент, щоб рухати волею людей, спонукаючи до чеснот;
  • прощання і культурні концертна програма: концерт з фольклорними піснями і т.п. У цих заходах часто люди беруть активнішу участь, ніж у попередніх, але це їх заохочує до кращого цінування місії.

  Час місії є часом відновлення духа та призадуми над своїм життям. Боже слово із уст місіонерів, чисельні сповіді, всенічні чування оживотворяють душу  кожної людини та роблять нас готовими сповнити слова Христові: «Чувайте ж, моліться, щоб не ввійти в спокусу. Дух бадьорий, але тіло немічне!» (Мар. 14:38). Тож варто нам щораз то більше молитися за нових місіонерів та просити у Бога сили та витривалості для тих хто сповнює цю місію сьогодні.

Подібні публікації:

У м. Скадовську освячено новий храм під опікою Отців Воплоченого Слова
2 жовтня у м. Скадовськ  Хесронської обл. було освячено новий греко-католицький храм Покрови Пресвятої Богородиці, який знаходиться під пастирською опікою отців Згромадження Воплоченого Слова. Чин  освячення було здійсненопреосвященним владикою кир Михаїлом (Бубнієм), екзархом Одеським і адміністратор Кримського. Участь в освяченні … >>>
Місія у Стрию
“Не бійтеся! Відкрийте двері Христові!” (Св. Іван Павло ІІ) Під цим гаслом з 22 по 27 вересня 2014 р. Б на парафії Всіх Святих Українського Народу, міста Стрий, відбулася Свята Місія, яку проводив отець Теодор Мацапула, ВС, Провінційний Настоятель Згромадження … >>>
“Спаси свою душу”: народна місія ЗВС в м. Рахові
«Спаси свою душу»! Із цим гаслом було розпочато святу місію в м. Рахові. Вона тривала з 7 по 11 серпня. Смішно було коли заходили до хат сектантів і вони казали, «а що ви також почали відвідувати хати, як ми?», так як би вони це придумали, ми ж їм у відповідь говорили, що це вже було практика апостолів і перших християн… >>>
більше про парафіяльні місії >>>

Дивіться ще:

[hungryfeed url="http://www.iveukraine.org.ua" max_items="5" feed_fields="" item_fields="title,description" link_target="_blank" truncate_description="100"]